Tatuaż rękaw męski - postaci

Tatuaż rękaw często zawiera motyw jednej lub kilku postaci. Mogą to być zarówno bohaterowie różnego rodzaju animacji czy książek, jak i zupełnie oryginalne wzory zaprojektowane przez tatuażystę. Niezwykle popularnym motywem są anioły, mitologiczne bóstwa oraz kobiece czarne charaktery. Zwykle mężczyźni tatuują postaci płci przeciwnej, jednak nie jest to reguła. Wybrany bohater nie jest jednak jedynym elementem tatuażu obejmującego całą rękę. Zwykle cała kompozycja jest zamknięta za pomocą motywów roślinnych, geometrycznych lub zupełnie losowych wzorów wpisujących się w stylistykę głównego rysunku. Zdarza się również, że w skład rękawa wchodzą portrety postaci autentycznych, jak na przykład podobizny bliskich, członków rodziny, przyjaciół czy idoli.

Tatuaż rękaw męski - motywy podróżnicze

Tatuaż rękaw może obejmować również różnego rodzaju motywy podróżnicze, od map, aż po kompasy, samoloty czy statki. Często takie wzory są stylizowane na stare mapy skarbów w pirackich klimatach. Rękaw męski z motywami podróżniczymi to świetna opcja dla osób kochających odkrywanie nowych miejsc, które jednocześnie chciałyby podkreślić swoją miłość do wyjazdów. Zazwyczaj takie tatuaże są utrzymane w kolorze czarnym, jednak zdarzają się także nieco bardziej kolorowe wersje. Bez względu na dokładny wygląd rękawów w stylu map skarbów, obowiązkowy element w każdym z nich to klasyczny kompas, który niekiedy stanowi główną część całej kompozycji.

Tatuaż rękaw męski - motywy patriotyczne

Wiele rękawów męskich zawiera również elementy patriotyczne, takie jak żołnierze, flagi czy orły. Zwykle jest to duża kompozycja składająca się z kilku takich elementów, a barwy narodowe są wykonane w kolorze. Równie popularnym motywem w takich tatuażach jest także husaria, której skrzydła sprawdzają się doskonale jako dopełniający, graficzny fragment. Często na pierwszy rzut oka rękawy męskie w stylu patriotycznym nie są tak jednoznaczne, jak mogłoby się wydawać. Wszystko za sprawą przemyślanego ukrycia poszczególnych elementów w spójnej kompozycji, które bez wnikliwego spojrzenia tworzą jedynie dynamiczną całość.

Tatuaż rękaw męski - wilki

Wilki to kultowy motyw pojawiający się nie tylko na rękawach męskich, lecz także na tatuażach wykonywanych na innych częściach ciała. Jest to dosyć bezpieczny, uniwersalny wzór sprawdzający się w przypadku wielu osób. Często łączy się go z księżycem, sowami oraz różnymi motywami roślinnymi przypominającymi naturalne środowisko życia wilków. Zazwyczaj są to góry z charakterystycznymi drzewami iglastymi lub łyse konary przeplatające się na całej długości ręki. Oprócz sów, na tatuażach w takim stylu pojawiają się także orły, jastrzębie i inne drapieżne ptaki. Takie motywy niekiedy są wykorzystywane również przez kobiety, jednak zwykle jest to łagodniejsza i bardziej kolorowa wersja połączona z różnego rodzaju kwiatami.

Tatuaż rękaw męski - czaszki

Kolejnym, równie popularnym motywem na tatuaż rękaw są różnego rodzaju czaszki i elementy związane ze śmiercią. Często w takich kompozycjach pojawia się również sama postać śmierci z charakterystyczną kosą i czarnym kapturem. Równie popularnym wzorem stosowanym w rękawach o takiej tematyce jest zegar będący symbolem upływającego czasu. Całą kompozycję zazwyczaj dopełniają losowe kształty o podobnej stylistyce lub ludzkie kości. Zdarza się także, że tatuaże męskie z czaszkami nawiązują do piratów, dlatego w takich rękawach może pojawiać się również motyw statku, skarbów, lin lub kotwic.

Tatuaż rękaw męski - motywy roślinne

Motywy roślinne w tatuażach rękaw zazwyczaj są wybierane przez kobiety, jednak zdarzają się również wzory zaprojektowane z myślą o mężczyznach. W tym przypadku raczej rezygnuje się z koloru stawiając jedynie na czerń. W takich kompozycjach pojawiają się zarówno róże, jak i pojedyncze liście czy gałęzie. Często motyw kwiatowy jest także łączony z czaszkami, a niekiedy zdarza się, że płatki zostają pokryte kontrastującym, czerwonym lub różowym kolorem wybijającym się spośród innych elementów całej kompozycji. Motywy kwiatowe stanowią również idealne uzupełnienie innych wzorów, ponieważ pozwalają na ich eleganckie połączenie bez wplatania dodatkowej symboliki. W tym celu często wykorzystywane są kwiaty róży, gałęzie przeplatające się przez całą długość ręki oraz pojedyncze liście.

Tatuaż rękaw męski - abstrakcja

Zdarza się również, że tatuaż rękaw męski przyjmuje abstrakcyjną formę nieprzypominającą żadnych znanych nam motywów. Często są to różnego rodzaju geometryczne kształty lub wzory przypominające tribale. Czasami w takich tatuażach przewijają się również symbole, które możemy w łatwy sposób zidentyfikować, jednak zazwyczaj jest to plątanina losowych form, których znaczenie (jeśli istnieje) jest skrupulatnie ukryte przez artystę. W internecie znaleźć można takie abstrakcyjne kompozycje nawiązujące do morza, chmur czy ognia. Na pierwszy rzut oka ciężko jednak dopatrzeć się w nich zamysłu, a niekiedy są one jedynie abstrakcją bez żadnego głębszego wytłumaczenia. 

Tatuaż rękaw męski - smoki

Tatuaż rękaw często zawiera również motyw smoka, którego kształt pozwala na estetyczne owinięcie na długości niemal całej ręki. Często takiemu wzorowi towarzyszy również ogień oraz kolor czerwony i pomarańczowy. Zdarza się, że tatuaże ze smokiem nawiązują ściśle do kultury chińskiej, dlatego nie brakuje w nich tradycyjnych elementów, takich jak gejsze, sakura, charakterystyczna architektura chińska czy napisy właśnie w tym języku. Skrzydła smoków pozwalają na zahaczenie całym motywem również o klatkę piersiową lub łopatki, dlatego taki tatuaż często jest znacznie bardziej rozległy niż klasyczny rękaw. Wzór smoka jest wykorzystywany również przez kobiety, jednak w ich przypadku są to znacznie bardziej kolorowe kompozycje otoczone wielobarwnymi kwiatami.

Tatuaż rękaw męski - mitologia

Postaci mitologiczne na rękawach męskich pojawiają się nieco rzadziej niż popularne wilki czy czaszki, jednak stanowią one jeden z motywów noszonych przez wiele osób. Oprócz wizerunków bóstw greckich lub rzymskich, w skład takich kompozycji wchodzą także tradycyjne kolumny, które doskonale znamy z Partenonu oraz wszelkie atrybuty poszczególnych bogów. Niezwykle popularnym elementem w takiej stylistyce jest trójząb Posejdona, jednak zdarza się, że tatuaże rękaw obejmują również sowy, wagi, błyskawice czy skrzydełka. Niektóre kompozycje nawiązujące do mitologii zawierają także elementy kojarzone z historycznymi walkami gladiatorów.

Tatuaż rękaw męski - motywy religijne

Nieco bardziej kontrowersyjnym, jednak wciąż popularnym pomysłem na tatuaż rękaw są również wszelkiego rodzaju motywy religijne, od wizerunków Maryi, aż po krzyże i samego Jezusa. Często jednak takie kompozycje są zaprojektowane w sposób subtelny, a jedynym elementem kojarzącym się z religią staje się wspomniany krzyż otoczony kwiatami lub innymi, delikatnymi wzorami. W tatuażach o takiej tematyce często przewijają się także anioły oraz gołębie z gałązką oliwną. Stałym towarzyszem takich motywów jest również kwiat róży w dowolnym kolorze.

Tatuaż rękaw męski - metalowe kończyny i zbroje

Zdarza się również, że tatuaż rękaw męski nawiązuje do kultowych bohaterów odzianych w metalowe kostiumy, takich jak, na przykład, Iron Man. Wówczas cała ręka jest stylizowana własnie na taką zbroję. Niekiedy wzory o podobnym zamyśle mają przedstawiać klasyczny ubiór żołnierza sprzed setek lat lub nowoczesnego robota. Wówczas na skórze malowane są motywy mające przypominać metal i przekształcać rękę w kończynę dowolnej postaci. Motywy metalowe pojawiają się często również wśród mechaników lub miłośników amatorskiego rozkręcania różnych mechanizmów. Takie kompozycje imitują wówczas rozerwaną skórę, spod której wystają różnego rodzaju koła zębate i śruby. Wzór w takim stylu może być wykonywany nie tylko na ręce, lecz także na innych częściach ciała.