Tatuaż na karku to - w zależności od formy - idealny wybór dla wielu osób. Decydują się na niego mężczyźni i kobiety w różnym wieku, osoby bardziej ekspresyjne i spokojniejsze. Wybór motywów jest także szeroki: od minimalistycznych obrazków po spektakularne grafiki ciągnące się niżej, w kierunku pleców lub barku i ręki.

Co oznacza tatuaż na karku?

Tatuaż umieszczany na karku cieszy się sporą popularnością. Z reguły jest wyborem dokonywanym przez mężczyzn, chcących wyeksponować swoją osobowość lub przekonania. Tu sporo jednak zależy od stylu wykonania obrazu i jego symboliki. Znaczenie tatuażu na karku wynika bezpośrednio z sensu wzoru, na który się zdecydujesz. Przykładem może być tatuaż akwarelowy, na który stawiają przede wszystkim artyści i miłośnicy oryginalnych akcentów. Z kolei minimalistyczne rysunki to wybór osób praktycznych i nowoczesnych.

Sporo mówi o właścicielu konkretny wzór tatuażu. Skromny napis czy geometryczny motyw oddaje uporządkowaną naturę osoby noszącej daną grafikę. Z kolei obrazy zwierząt czy demoniczne rysunki podkreślają wojowniczą naturę i silny charakter.

Czy tatuaż na karku boli?

Wiele osób zastanawia się, czy zrobienie tatuażu na karku boli. Odczucie towarzyszące aplikacji pigmentu pod skórę jest kwestią mocno indywidualną, zasadniczo jednak szyja i jej okolice są dość wrażliwym miejscem. Znajduje się tam niewiele tkanki tłuszczowej, a kości i unerwienie położone są płytko. Warto zatem mieć świadomość, że jest to jedno z bardziej bolesnych miejsc do wykonania tatuażu. Im większy wzór, tym dłużej potrwa dyskomfort.

Tatuaże robione na karku goją się również nieco dłużej niż te zlokalizowane w innych miejscach. Dzieje się tak dlatego, że jest to obszar znajdujący się w częstym ruchu. Obracanie szyi czy poruszanie głową powoduje tarcie, na przykład o włosy czy ubrania, które sprawia, że podrażniona skóra jest nieustannie pobudzana. Przekłada się to na problemy z jej gojeniem. Często sam dotyk ubrań, na przykład kołnierzyka koszuli czy szala, jest utrudnieniem. Szacuje się, że tatuaże na karku i w okolicy szyi mogą goić się nawet 3-4 tygodnie, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Tatuaż na karku męski - tatuaż napisy

Sentencje, cytaty i słowa, które mówią o tym, co ważne - to częsty wybór na tatuaż. Napisy znajdujące się na karku nie tylko wyrażają charakter, ale również komunikują otoczeniu, jaką postawę życiową wyraża nosząca je osoba. Możliwości jest całkiem sporo: od minimalistycznych, przypominających druk wyrażeń, przez litery imitujące ręczne pismo, aż po rozbudowane i ozdobne sformułowania. Można zdecydować się na jeden lub kilka wyrazów albo umieszczone pod sobą wersy pochodzące z ulubionego filmu czy tekstu literackiego. Kark nie daje dużej przestrzeni, wszystko jednak zależy od zręczności artysty i układu poszczególnych liter.

Tatuaże jako napisy cieszą się dużą popularnością właściwie od zawsze i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Ich największym atutem jest fakt, że niosą ze sobą określony przekaz, który jednoznacznie definiuje osobę, umieszczającą je na skórze. Niezależnie od tego, czy będzie to tylko imię, ważna data lub powiedzenie, tego typu ozdoby ciała odbiera się jednoznacznie jako pewnego rodzaju manifest. Plusem jest dostępność wielu czcionek i stylów, co daje szerokie pole do popisu.

Tatuaż na karku męski - znak zodiaku

W latach 90. tatuaże inspirowane znakami zodiaku i astrologią należały do jednych z najchętniej wybieranych motywów. Dzisiaj przeżywają swój renesans, choć nie zawsze występują w tej najbardziej oczywistej formie. Doskonale wpisują się w przekonanie, że tatuaż powinien coś oznaczać, w pewien sposób określając osobowość i cechy charakteru noszącej go osoby. Każdy z 12 znaków daje nieograniczone możliwości ich ciekawego przedstawienia. Przykładem może być tatuaż akwarelowy, niejednokrotnie zachwycający doborem kolorów, albo - przeciwnie - delikatny szkic.

Sporo jest także samych wzorów: od tych najbardziej dosłownych symboli po postacie symbolizujące zodiak lub gwiazdozbiory. Możliwości będzie jeszcze więcej, jeśli zainspirować się całą kategorią astrotatuaży, łączących piękno kosmosu i metafizykę. Hitem są rozbudowane kolorowe motywy.

Tatuaż na karku męski - witraż

Tatuaż w stylu witrażowym to wyższy poziom zaawansowania. Tego rodzaju rysunki wykonują naprawdę wprawieni artyści, którzy są w stanie precyzyjnie oddać pieczołowitość wykonania i odtworzyć wrażenie pierwowzoru. Mimo że technika sprawdza się przy większych partiach ciała, interesującym akcentem jest również niewielki witraż umieszczony na karku. Najczęściej to pojedynczy element, na przykład wzór etniczny, religijny czy mandala.    

Tego rodzaju motywy szczególnie korzystnie prezentują się jako wielobarwny tatuaż akwarelowy, przywodzący na myśl prawdziwy witraż okienny. Nawet niewielka grafika gwarantuje wówczas niepowtarzalny, przyciągający wzrok efekt. Ciekawym wyborem jest także witraż w trójwymiarze oraz wszelkiego rodzaju wzory etniczne, także kolorowe.