Tatuaż góry lub kilku szczytów znajdujących się obok siebie jest dość uniwersalną inspiracją. Znakomicie prezentuje się zarówno na kobiecym, jak i męskim ciele. Można także, dopasowując jego wielkość i układ, umieścić go właściwie w dowolnym miejscu na ciele: jako tatuaż na przedramieniu, na karku czy na nodze. Do wyboru są tatuaże 3D, minimalistyczne i graficzne lub realistyczne i kolorowe. Każdy z nich cechuje się oryginalnością, a wybierając technikę i schemat kolorystyczny, można stworzyć prawdziwe arcydzieła.

Tatuaż góry i las - wzory

To jeden z ciekawszych motywów, jeśli chodzi o tatuaż. Góry i las w połączeniu zyskują dodatkowy sens. Wysokie szczyty i pasma górskie kojarzą się z dziką i nieokiełznaną przyrodą, z tajemnicą, z wyzwaniami, jakie stawia życie. Podobne znaczenie ma las. Z jednej strony oznacza umiłowanie natury, z drugiej zaś - nawiązuje do zagadki ukrytej wśród drzew, nieprzeniknionego mroku, trudności i ich przełamywania. Bardzo często wzór ten uzupełnia jeszcze zwierzę, na przykład wilk lub niedźwiedź.

Jednym ze sposobów na tatuaż "góry i las" jest minimalistyczne przedstawienie obu tych motywów. Główną rolę grają w nim wówczas drzewa, które mogą być wyraźne albo jedynie naszkicowane, góry zaś majaczą na dalszym planie. Czasami ich dokładny kształt zastępuje jedynie symboliczna kreska. Taki motyw nawiązuje do nastroju ciszy, spokoju i stabilności. Podkreśla również ważne dla osoby noszącej tatuaż umiejętności przezwyciężenia życiowych zawirowań. Można kompozycję dodatkowo wzbogacić o księżyc, który podkreśli efekt tajemniczości.

Inna metoda przedstawienia męskiego tatuażu gór i lasu polega na stworzeniu bardzo efektownej realistycznej kompozycji szczytów, których zbocza porośnięte są drzewami. Szczególnie korzystnie prezentuje się rysunek o wyrazistej kresce, podkreślającej surowe, niczym rzeźbione krawędzie. Najczęściej góry przedstawione w taki sposób mają spiczaste, groźne wierzchołki. Drzewa są wyraziste, ale także oszczędne w formie. Takie przedstawienie przypomina niekiedy pełen charakteru obraz. Jego surowość można złagodzić, dodając do tatuażu nieco koloru.

Tego rodzaju wzory, aby zaprezentowały pełnię swoich możliwości, wymagają znacznej powierzchni. Znakomicie wyglądają na plecach, brzuchu, klatce piersiowej lub nodze. Trudno znoszą konkurencję, ale w zestawie z nimi ciekawie zaprezentują się inne przyrodnicze symbole. Jeśli góry i las mają zostać przedstawione jako tatuaż na przedramieniu, karku lub plecach, najczęstszym wyborem są ciemne kolory: czerń i odcienie szarości. Bardzo efektownie prezentują się także wzory, które łączą barwy: nadal dominuje w nich czerń, jednak przełamuje ją kilka ciekawych akcentów kolorystycznych.

Tatuaż góry i morze - wzory

Kolejne ciekawe połączenie, jakie może wykorzystywać tatuaż, to duet: góry i morze. To pozorne przeciwieństwa, które jednak zaskakująco dobrze komponują się ze sobą. Zestaw taki szczególnie chętnie wykorzystywany jest przez podróżników i miłośników realistycznych obrazów, plasując się bardzo wysoko w dziedzinie body artu. Tatuaż "góry i morze" jest czymś, co identyfikuje ludzi, podkreśla ich sposób na życie i siłę charakteru. Symbolicznie prezentuje także dwoistość ludzkiej natury.

W jaki sposób połączyć te motywy w tatuażu? Bardzo dobrze prezentują się one w wydaniu realistycznym, tworzącym na ciele efektowny krajobraz o wysokiej szczegółowości. Taki sposób przedstawienia wymaga dużej powierzchni, dlatego znakomicie wygląda jako tatuaż na przedramieniu, klatce piersiowej, nodze, plecach. Nie bez znaczenia jest również wprawa tatuatora - tylko ona potrafi wydobyć wrażenie, wynikające z precyzji detalu. Innym sposobem jest rysunek minimalistyczny, często ograniczony zaledwie do konturów krajobrazu. Tego rodzaju wzory korzystnie prezentują się solo.

Można także tatuaż góry i morza potraktować bardziej symbolicznie. Ciekawym sposobem jest podzielenie go i zrealizowanie jako dwóch tatuaży ulokowanych na rękach lub nogach. Każdy szkic może wówczas stanowić odrębną część lub - przeciwnie - występować jako jeden z dwóch (lub kilku) kawałków całości, jak puzzle. Często stosuje się geometryczne kontury obrazka, ale interesujący efekt daje także rezygnacja z obramowania i pozostawienie kompozycji w postaci otwartej. Takie rozwiązanie to świetny pomysł na tatuaż dla par.

Tatuaż góry i wilk - wzory

Kolejny pomysł na tatuaż góry to połączenie go z motywem wilka. Wizerunek tego zwierzęcia obecny jest w kulturze od wieków, a zespół cech, który mu towarzyszy ma zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenie. Niektóre tradycje przypisują mu złowrogie i niebezpieczne konotacje, w innych jednak wilk cieszy się szacunkiem jako symbol mądrości i wielkości. W kulturze słowiańskiej chociażby zwierzę zapewniało siłę i ochronę przed złymi duchami. Taki sens, w połączeniu z symboliką gór, daje zatem bardzo ciekawy efekt. Motyw wykorzystać można na kilka sposobów.

Tatuaż góry i tatuaż wilka ma kilka wspólnych znaczeń. Przede wszystkim oba wskazują na odwagę, nieustraszony charakter i niezależność. Istnieje wiele sposobów na ich symboliczne połączenie. Jednym z nich jest umieszczenie zwierzęcia na tle szczytów w postaci realistycznego krajobrazu. Można także zmienić proporcje i dużą głowę wilka umieścić nad pasmem górskim, eksponując ją w szczególny sposób. Zwierzę znakomicie prezentuje się ukazane z przodu, bardzo interesujące jednak są także przedstawienia prezentujące wycie do księżyca z perspektywy bocznej.

Tatuaż góry i wilk znakomicie wyglądać będzie umieszczony na ramieniu lub przedramieniu, jednej z piersi, na plecach lub nodze. Jeśli motyw jest mniejszy, dobrym miejscem na jego wyeksponowanie jest również kark lub szyja.

Tatuaż góry na przedramieniu

Tatuaż góry, w zależności od sposobu przedstawienia, może mieć kilka znaczeń. Najczęściej powtarzające się interpretacje wskazują na chęć dążenia do czegoś, celowość i niezłomność w życiu, siłę i moc lub miłość do natury i poczucie szczególnego z nią związku. To świetny wybór dla tajemniczych i introwertycznych mężczyzn, przyrodników i podróżników. Osoby, dla których taki obraz ma szczególne znaczenie i nie jest wybierany wyłącznie ze względów estetycznych, chętnie decydują się na niego jako na tatuaż na przedramieniu. Motyw wówczas jest pięknie wyeksponowany, a tatuator dysponuje znaczną powierzchnią do jego przedstawienia.

Wymienione wyżej połączenia nie są jedynymi, w których odnajduje się tatuaż góry. Popularne są także towarzyszące im ptaki, górskie chaty i płomienie ognisk.