Tarot na sierpień - rozkład 5 kart

Czym jest tarotoskop? Nasz wróżbita co miesiąc losuje karty Tarota z myślą o nadchodzących tygodniach. Zawiera się w nich mądrość i porada dotycząca tego, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Tarot nie jest wyrocznią, lecz wskazówką, ułatwiającą dokonanie wyboru. W połączeniu z horoskopem i numerologią na sierpień 2023 daje wgląd we wszystkie rzeczy, które mają nadejść. 

Tarot na sierpień 2023 - pytanie do 5 kart: co musimy wiedzieć w tym miesiącu? Przesłaniem jest wyrwanie się z niezdecydowania i wybranie najbardziej obiecującej ścieżki.

Przyszłe wydarzenia: karta 2 Mieczy

Ta karta sugeruje poczucie, że utknęłaś między młotem a kowadłem. Pamiętaj, że nie da się uszczęśliwić wszystkich. Jeśli twoje niezdecydowanie wpędza cię w stagnację, sierpień będzie czasem, by przełamać impas. Dokonaj wyboru i podejmij decyzję zgodną z twoją duszą. Rozważ swoje opcje, kieruj się logiką, pokonaj strach. Ufaj, że jeśli pozostaniesz wierną sobie, życie ułoży się tak, jak tego chcesz. 

Sytuacja: karta 10 Monet

Dziesięć Monet symbolizuje moment przejścia. Ciężko pracowałeś, aby dojść do tego punktu. Teraz stoisz u progu swojego wysiłku. Przed tobą jeszcze więcej pracy, jeśli odważysz się mierzyć wysoko. Monety odnoszą się do sfery domu, kariery, życiowej obfitości i dobrego samopoczucia. Nie bój się przejść przez swój próg do kolejnego etapu. Zaczyna się dla ciebie coś zupełnie nowego. 

Przeszkoda: karta 2 Buław

Karta 2 Buław to przypomnienie, że pierwsze kroki naprzód mogą być zniechęcające. Zwłaszcza jeśli nie otrzymujesz wsparcia, którego potrzebujesz, aby się rozwijać. Możesz też mieć w swoim życiu ludzi, którzy stoją na drodze do twojego postępu. Złap dystans. Nie mów tym osobom o swoich pomysłach. Zamiast oczekiwać zewnętrznej motywacji, sama sobie bądź mądrym przewodnikiem. Kiedy już coś zaczniesz, znajdziesz swój rytm i nie zechcesz się cofać. 

Akcja: karta 6 Kielichów

Szóstka Kielichów poucza, żeby każdą przeszkodę potraktować z dziecięcą lekkością i kreatywnością. Nie daj się pochłonąć dorosłym obowiązkom. Zasługujesz na dobrą zabawę. Zaopiekuj się sobą, spełniając potrzeby swojego "wewnętrznego dziecka". Zamiast poddawać się własnej krytyce, przemawiaj do siebie w życzliwy sposób. Poczuj wolność w samoekspresji. Potraktuj priorytetowo relacje, które wydają się łatwe, zdrowe i zrównoważone. Z takim podejściem odblokujesz pomysły, które rozwiążą twoje problemy. Twoje szczęście ma znaczenie. Buduj je, zamiast oddawać je innym. 

Lekcja: karta Arcykapłana

Karta Arcykapłan oznacza możliwość bycia jednocześnie nauczycielem i uczniem. Podziel się tym, co już wiesz z innymi. Poszukaj nowej inspiracji lub mentora w obszarach, w których chcesz się rozwijać. Ta karta zachęca również do refleksji nad tradycją. Czy czujesz się ograniczona przez pewne normy społeczne? Zastanów się, czy systemy, których jesteś częścią (w tym firmy, instytucje i rodzina) działają na twoją korzyść. Jeśli coś jest nie tak, podejmij ważne kroki w kierunku zmiany.

Co powstrzymuje cię przed byciem wierną sobie? W sierpniu zrób listę swoich przeszkód, niezależnie od tego, czy są to twoje własne przekonania, czy blokady zewnętrzne. Nie lekceważ swoich zmagań. Podejdź do nich z pasją, dzięki której znajdziesz kreatywne rozwiązania. Nie bój się prosić o pomoc lub udzielać wskazówek innym. Działania te będą "drogą na skróty" do twoich marzeń.