Chyba nie ma już osoby, która nie słyszałaby o konturowaniu twarzy. Technik jest wiele, ale wydatne kości policzkowe stały się znakiem rozpoznawczym Kim Kardashian West. Celebrytka jest jedną z propagatorek tej techniki wizażu i modelowania twarzy, a dzięki niej bronzer i rozświetlacz na stałe zagościły w kosmetyczkach wielu kobiet na całym świecie. Fankami tego makijażu są również Kylie Jenner, czy Emily Ratajkowski. Do dziś instrukcje, poradniki i wideo dotyczące konturowania, to najchętniej czytane i oglądane materiały w internecie. Jednak jego miejsce może już niedługo zająć tantouring. Co to takiego i czym różni się od dobrze znanego nam konturowania twarzy?

Opalenizna w kilka minut? Poznaj najlepsze kosmetyki brązujące na lato 2020 >>

Tantouring. Jak wykonać makijaż samoopalaczem?

Tantouring to nic innego jak nowa wersja konturowania. Różnią się jednak kosmetyki, których dotąd używaliśmy do podkreślenia lub zmniejszenia optycznie pewnych części twarzy. Zamiast wspomnianego już bronzera użyjemy... samoopalacza! W zależności od używanego produktu, efekt utrzyma się przez kilka, a nawet kilkanaście dni (co pozwoli np. na skrócenie czasu na poranny makijaż). Najtrudniejszy jest dobór odcienia do karnacji (nie może być zbyt ciemny!) oraz pierwsza aplikacja kosmetyku. Najważniejsza jest precyzja! Co musicie wiedzieć o tantouringu?

Tantouring. Poznaj najważniejsze kroki:

1. Przed nałożeniem samoopalacza zrób peeling twarzy. Skóra musi być oczyszczona. Potem nałóż krem nawilżający jeśli masz cerę suchą.

2. Na twarz i szyję nałóż serum samoopalające. Poczekaj aż wyschnie. (niektórzy omijają ten etap i od razu przechodzą do konturowania samoopalaczem)

3. Na pędzel lub gąbkę (typu beauty blender) zaaplikuj piankę, krem lub mus opalający.

4. Nałóż kosmetyk na te partie, co przy konturowaniu. Boki nosa, kości policzkowe, pod żuchwą i tuż przy linii włosów.

5. Poczekaj aż wyschnie/wchłonie się i dokładnie spłucz.

Pamiętaj chodzi o uzyskanie naturalnego efektu. Tantouring nie może być zbyt mocny!