Żywe srebro

Jak na krajobraz miasta świateł przystało, najczęściej spotykane podczas trwającego tygodnia mody buty i torebki lśnią jaśniej niż wieża Eiffla o pełnych godzinach po zmierzchu. Z tą różnicą, że zamiast pozostawiać złocistą poświatę, srebrzą się w oczach. Na zdjęciach zaprzyjaźnionych fotoreporterów widziałyśmy najróżniejsze kształty i rozmiary torebek oraz szeroki wachlarz zaprezentowanych przez stylistki, influencerki i celebrytki fasonów butów. Łączyło je jedno – błysk. 

Spotligt/Launchemtrics

Zarówno Francuzki, jak i jedynie odwiedzające Paryż z okazji tygodnia mody dziewczyny z branży fashion zdają się zgadzać w kwestii sezonowej dominacji srebra nad złotem. Na biżuterii i w dodatkach. Metaliczna skóra, brokat, cekiny, geometrycznie powycinane blaszki i kryształki połyskują teraz na każdym rogu europejskiej stolicy mody. 

 

Tak noszą się teraz najbardziej stylowe Francuzki (i nie tylko). Jeszcze więcej modnych stylizacji z tygodnia mody w Paryżu jesień-zima 2023/2024>>

Motocyklowy pazur

Nie zdziwiłybyśmy się gdyby dziewczyny zaproszone na paryski tydzień mody w przerwach od blichtru branżowych wydarzeń, otulały się ciepłym kocem i w towarzystwie stosu makaroników odpalały na laptopie kultowy film „Dziki” („The Wild One”) z lat 50. To ten, w którym Marlon Brando wciela się w rolę zadziornego motocyklisty z grupy Black Rebels i który postrzegany jest jako dający początek motocyklowej modzie. 

Spotlight/Launchmetrics

Spotlight/Launchmetrics

Zaliczając wzloty i upadki, styl bazujący na skórzanych elementach garderoby, przetrwał do dziś. Choć pod podrasowaną przez uwielbiające autorskie etykietki pokolebie Z nazwą. Symbole estetyki bikercore widujemy na wybiegach już od kilku ostatnich sezonów, a podczas Paris Fashion Week FW23 także na ulicach. Szczególnie w wydaniu akcesoryjnym. Skórzane torebki wybijane są dżetami albo ozdobione dekoracyjnymi sprzączkami czy zamkami błyskawicznymi, a buty mają ciężkie podeszwy i cholewki jakby odczepione od specjalistycznych butów do jazdy na motorze. 

 

Stylizacyjny kontrapunkt

Widywane już od dłuższego czasu monolooki zaliczyły w Paryżu istotny update. Ponadczasowa czerń, lawowe beże, waniliowe kremy czy pastelowe niebieskości stylizowane od stóp do głów wciąż cieszą się dobrą sławą. Francuskie it-girls przełamują je jednak kolorystycznym kontrapunktem pod postacią wyróżniającej się na tle całości torebki. 

Spotlight/Launchemtrics

Zasada jest prosta: im większy kontrast i bardziej wyrazisty kolor, tym lepiej. Paryżanki najchętniej sięgały po soczyste odcienie kwaśnej limonki, świeżych kiełków, landrynkowego różu oraz dojrzałych bananów. Jeśli lubicie bawić się w modowe eksperymenty ten sam zabieg możecie wypróbować nie z torebką, a z butami. 

 

Buty i torebki z ulic Paryża: co jeszcze?

Na paryskich ulicach nie brakuje oczywiście reprezentacji innych kluczowych dla sezonu wiosna-lato 2023 trendów. Przeglądając zdjęcia street fashion napatrzyłyśmy się na pantolelki typu Mary Jane, kozaki na szpilce z cholewką typu slouchy, pojemne shopperki (raz z mięsistej skóry, innym razem z haftowanego płótna) oraz bagietki w wersji hobo.

Tak noszą się teraz najbardziej stylowe Włoszki (i inne dziewczyny zaproszone na Milan Fashion Week): 4 trendy, które zdominowały ulice Mediolanu>>