A broniłam się przed nim kilka lat - zresztą bardzo skutecznie. Argumenty? Całkiem mocne. A przynajmniej takie się wydawały. "Wtedy już zupełnie nie uwolnię się od smartfonu", "Ani to ładne, ani wygodne" - odpowiadałam na zadawane przez znajomych pytania o smartwatcha, którzy byli święcie przekonani, że ten gadżet ułatwi mi życie. 

Swoją przygodę ze smart gadżetami zaczęłam od aktywności fizycznej. Z Huawei Band 6 zaprzyjaźniłam się szybko - opaska towarzyszyła mi podczas porannej jogi i wieczornych biegów. I nie tylko mierzyła dystans oraz spalone kalorie, ale także motywowała do regularności. Myślałam więc, że więcej technologicznego wspomagania nie potrzebuję. Oto jak bardzo się myliłam

Jesteś offline, będąc online

Wcześniej myślałam, że smartwatch będzie kolejnym urządzeniem, który zasypie mnie powiadomieniami, a bodźców (których już i tak miałam dość), będzie jeszcze więcej.

Prawda jest taka, że Huawei Watch 3 mnie uwolnił. Od ciągłego noszenia przy sobie telefonu, a często dwóch. Od odświeżania Instagrama i TikToka, a także od bezsensownych powiadomień wysyłanych przez rzadko używane aplikacje.

Na moim nadgarstku pojawiają się teraz informacje o wiadomościach SMS, mailach, połączeniach, Instagramowych DM i korespondencjach na Messengerze - mam więc wszystko pod kontrolą, ale nie muszę ciągle sięgać po telefon, a właściwie nie dzierżę go już w dłoni przez ponad 14 godzin dziennie. Zegarek nauczył mnie również ważnego nawyku - nie na każdą wiadomość muszę odpowiadać od razu. Dodatkowo, Huawei Watch 3 posiada funkcję eSIM  - aktywujemy ją w smartfonie, a potem możemy korzystać z tego samego numeru telefonu również na smartwatchu. Dotyczy to tych samych planów taryfowych, transmisji danych i połączeń głosowych.

Czas pracy? Smartwatch w trybie ultra może działać nawet do 21 dni bez potrzeby ładowania. W trybie smart z włączoną funkcją eSIM jego czas pracy wynosi do 5 dni. Huawei Watch 3 obsługuje inteligentne tryby oszczędzania energii. Dwurdzeniowa architektura zwiększa wydajność smartwatcha, jednocześnie optymalizując jego zużycie energii.

PS Smartwatch obsługuje ładowanie bezprzewodowe!

Rusz się! 

W teorii wszyscy wiemy, że siedzenie za biurkiem przez 8 godzin jest bardzo niezdrowe, a raz na jakiś czas (raczej częściej niż rzadziej), powinniśmy wstać i trochę się poruszać. No i w teorii to robimy. Tak - naprawdę tylko w teorii. Byłam przekonana, że dużo ruszam się w ciągu dnia, że robię odpowiednio dużo kroków, często się przeciągam, rozciągam i tak dalej. Teraz Huawei Watch 3 wysyła mi przypomnienia, żebym trochę się poruszała, zrobiła sobie aktywną przerwę, a potem zlicza wszystkie moje ruchy. Czy zawsze go słucham? Tak. Wystarczył jeden dzień ze smartwatchem, aby dosadnie uświadomić sobie, że wcale nie jesteśmy tacy aktywni w rzeczywistości, jak w naszych głowach. 

Co robisz, gdy śpisz? 

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Spanie w zegarku wbrew pozorom wcale nie jest niewygodne. Jest za to niezwykle pomocne w codziennej higienie snu. Zdarzyło się Wam spać 8 pełnych godzin, a nawet dłużej i wciąż wstać zmęczonym? U mnie całodniowe ziewanie, rozmyślanie o drzemce i 5 kubków kawy było standardem. 

Huawei Watch 3  automatycznie rejestruje długość snu i wykrywa, czy sen jest głęboki lub lekki oraz czy został przerwany.

Dane snu z pojedynczego dnia są mierzone przez całkowity okres 24 godzin od 20:00 poprzedniego dnia do 20:00 bieżącego dnia. Wystarczy, że otworzymy aplikację Huawei Zdrowie w naszym smartfonie i wybierzemy kolejno Monitorowanie stanu zdrowia > HUAWEI TruSleep™ i włącz funkcję HUAWEI TruSleep™. Włączenie tej opcji umożliwia urządzeniu precyzyjne rozpoznanie momentu zaśnięcia i obudzenia się oraz fazy snu głębokiego i fazy REM, a także korzystanie z analiz snu i sugestii, które pomagają w poznawaniu oraz poprawianiu jakości snu. Co to oznacza w praktyce? Wreszcie się wyśpicie! 

Design, design, design

Tu zdjęcia mówią same za siebie. Uwielbiam masywne, męskie bransolety i duże tarcze. Tu mogę je dodatkowo personalizować, m.in. tworzyć animacje, wgrywając do Huawei Watch 3 ulubione filmy i zdjęcia. Wyjątkowo przyjemne wrażenia z korzystania z interfejsu smartwatcha to zasługa symulacji ruchu grawitacyjnego - umożliwia to intuicyjną kontrolę. Huawei Watch 3 wyposażono w wysokiej jakości dotykowy ekran pokryty szkłem 2,5D odpornym na zarysowania i odciski palców. Estetyczna koperta wykonana jest ze stopu tytanu klasy lotniczej połączonego z kryształami szafiru, co zapewnia najwyższą trwałość. A w dwóch słowach - wygląda bosko! Również w oprawie moich ulubionych złotych i koralikowych bransoletek ;) 

Zdrowie pod kontrolą

I choć wspominam o tym na koniec, to jest to jedna z najważniejszych funkcji tego smartwatcha. Huawei Watch 3 posiada technologię Huawei TruSeen 4,5+, która w połączeniu z inteligentnym algorytmem oszczędzania energii pozwala smartwatchowi Huawei Watch 3 na aktywne monitorowanie natlenienia krwi tętniczej przez całą dobę. Alarm dźwiękowi daje znać, jeśli urządzenie wykryje jakąś nieprawidłowość. Oprócz pomiaru SpO2 przy pomocy Huawei Watch 3 zmierzycie również puls i poziom stresu, co dla mnie jest ogromnym plusem. Dodatkowo, zegarek pozwoli również na pomiar temperatury otoczenia i skóry, dzięki precyzyjnemu czujnikowi. Gdy zaistnieje możliwość wystąpienia gorączki, Huawei Watch 3 wyświetli przypomnienie. Nieźle, prawda? 

To jednak nie wszystko, co potrafi ten smartwach - więcej informacji o Huawei Watch 3 znajdziecie TUTAJ