Zaskakujące (przynajmniej dla niektórych) informacje ujawnili naukowcy opierając swoją analizę na równaniach matematycznych. Chodzi o tak zwane "Golden Ratio", czyli złota proporcja, boska proporcja lub podział harmoniczny. Co to oznacza? Według oficjalnej definicji to "podział odcinka na dwie części tak, by stosunek długości dłuższej z nich do krótszej był taki sam, jak całego odcinka do części dłuższej." Nic wam to nie mówi? To równanie ma zastosowanie w estetycznych, proporcjonalnych kompozycjach architektonicznych, malarskich, fotograficznych. Te proporcje zastosowano przy budowie Akropolu, czy w malarstwie Leonarda da Vinc, Salwadora Dalego i Mondriana. Co z tym wspólnego ma Bella Hadid?

Bella Hadid to najpiękniejsza kobieta na świecie - obwieścili naukowcy

Piękno można zdefiniować według równania matematycznego. A według zasady złotej proporcji, Bella Hadid spełnia te wymagania w 94.35%. Wow! Tuż za młodszą siostrą Gigi Hadid uplasowały się Beyonce (92.44%), a także Amber Heard (91.85%) i Ariana Grande (91.81%). Obliczenia przeprowadził londyński chirurg plastyczny, dr Julian De Silva. "Ma prawie idealny kształt podbródka, 99,7%, brakuje mu tylko 0,3% do tego perfekcyjnego" - przyznał lekarz w rozmowie z The Daily Mail. 

A co w takim razie z Carlą Bruni? Przecież od dawna sugeruje się, że Bella Hadid upodabnia się do słynnej modelki lat 90. 

Bella Hadid czy Carla Bruni? Rozpoznaj kto jest na zdjęciu >>