Piękne, wyraziste usta to jeden ze znaków firmowych Naomi Campbell. Ikona modelingu najczęściej podkreśla je nie kolorem, lecz za pomocą błyszczących pomadek. Na wielkich galach jest wierna trendom makijażowym z lat 90. i obrysowuje wargi brązową konturówką, wypełniając środek błyszczykiem. Jednak na co dzień, gdy zależy jej przede wszystkim na nawilżeniu i zmiękczeniu ust, używa pomadki sygnowanej przez swoją dobrą przyjaciółkę – legendarną makeup artist Pat McGrath. „Jest dla mnie jak członek rodziny” – wyznała Naomi w wideo dla Vogue India. Którą z pomadek z portfolio słynnej wizażystki modelka ma zawsze przy sobie?

Ulubiona pomadka Naomi Campbell jest dostępna w Polsce

Właściwie nie pomadka, a balsam do ust Pat McGrath Lip Fetish w transparentnej wersji Clear. Choć określenie „pielęgnujący błyszczyk” także by do niej pasowało. W pięknym, inspirowanym surrealizmem Dalego opakowaniu kryje się pielęgnujący sztyft z dodatkiem olejków, witamin i przeciwutleniaczy. Balsam za jednym pociągnięciem upiększa i silnie nawilża wargi. Pozostawia lustrzane wykończenie, dzięki któremu usta stają się kusząco powiększone i nabrzmiałe. „Często po niego sięgam, zwłaszcza gdy dużo latam samolotem” – zdradziła Naomi. Mocno odżywcza, ujędrniająca formuła pomadki sprawdzi się nawet w ekstremalnie suchych warunkach na pokładzie samolotu, a także w chłodniejsze dni, gdy warki pękają od zimna.

 

Choć Naomi najbardziej lubi odcień Clear, balsam dostępny jest też w kilku wersjach kolorystycznych. Może tym samym posłużyć jako pielęgnująca szminka, która pozostawia na ustach lekki, półtransparentny tint. Do wyboru jest 6 innych, twarzowych odcieni, doskonale komponujących się z każdym typem karnacji.

 

Warto dodać, że oprócz pomadki, w torebce Naomi Campbell znalazły się też jej ukochane perfumy Dior Diorissimo. Modelka wyznała, że jest im wierna od dekad. To jeden z najstarszych i najbardziej klasycznych zapachów francuskiego domu mody, obecny jest na rynku od lat 50. XX wieku. Jest niezwykle świeży, wiosenny i za sprawą wyrazistych nut białych kwiatów pachnie jak konwaliowy bukiet.