Alkemie to polska marka kosmetyków naturalnych o niespotykanie bogatym składzie. Poza naturalnością wyróżnia ją wysoka, zaawansowana biotechnologicznie aktywność oraz nowoczesne, kompleksowe podejście do pielęgnacji skóry. Receptury kosmetyków skomponowane zostały z rozwagą, sercem oraz skrupulatnie dobranymi, przebadanymi surowcami z całego świata. Łączą najcenniejsze dary natury z nowoczesnymi rozwiązaniami kosmetologicznymi: promotorami przenikania, składnikami neurokosmetycznymi i biomimetycznymi.

W lutym 2019 roku redakcja ELLE Polska zachwyciła się ich produktem Drop of Sunshine i nagrodziła go w międzynarodowym plebiscycie ELLE International Beauty Awards 2019. Brązujące masło do ciała Alkemie wygrało w kategorii "odkrycie roku".

Nasza redakcja jest podzielona na fanki kosmetyków samoopalających i te, które boją się smug, więc omijają je szerokim łukiem. Ale ten produkt zachwycił zarówno jedne, jak i drugie. Nadaje delikatny złocisty odcień i ma piękny, owocowy zapach. - brzmiało uzasadnienie redakcji.

Teraz z produktami laureatów ELLE International Beauty Awards 2019 będziecie mogli się zapoznać na targach ELLE ZEN w Krakowie. Przygotujcie się na liczne rytuały holistyczne, dzięki którym zapomnicie o jesiennej chandrze. Z nami i targami EKOtyki poznacie najnowsze trendy w świecie kosmetyków, medycyny naturalnej, suplementów oraz akcesoriów wellness. Nie zabraknie również ekspertów z zakresu ziołolecznictwa, ayurvedy, kryształów czy kamieni szlachetnych. W planie mamy także strefę warsztatów i wiele innych niespodzianek.

W cenie 5 złotych za wstęp już na wejściu poczęstujemy Cię kubeczkiem ziołowego naparu Essence i jeśli się pospieszysz, załapiesz się na koncert gongów i warsztat jogi twarzy.