Ołów w szmince, sadza w tuszu do rzęs, formalina w lakierach do paznokci - uważaj na te substancje!

Weź pod lupę produkty do codziennej pielęgnacji, które znajdują się w Twojej kosmetyczce - zobacz, na jakie substancje chemiczne powinnaś uważać, sięgając po ulubiony kosmetyk. Często kosmetyki z "wyższej półki" kusząc nas swoimi obietnicami, składają się z samych trujących substancji. Warto więc sięgnąć po produkty z certyfikatem naturalności lub uniknąć tych mających w składzie popularne toksyczne składniki. 

Dowiedz się od jakich kosmetyków trzymać się z dala po przeczytaniu ich etykiety:

1. Szkodliwe substancje w kosmetykach / fluid

Szkodliwe substancje w kosmetykach - na co trzeba uważać? fot. Fotolia

Fluid to nasza druga skóra. Warto więc zadbać o jego prawidłowy dobór nie tylko ze względu na to jak będzie prezentować się na naszej twarzy, ale i biorąc pod uwagę skład, który ma wpływ na naszą cerę. Powinnaś więc zwrócić uwagę na toksyczne składniki, które szczególnie negatywnie wpływają na zdrowie. W składzie Twojego fluidu nie powinny znaleźć się związki butylowane (oznaczane jako BHT, BHA) odpowiedzialne za dłuższy termin ważności produktu. Te toksyny zaburzają funkcjonowanie hormonów i przyczyniają się do powstawania nowotworów. Zamiast nich szukaj na etykietach naturalnych konserwantów jak witamina E i wyciąg z kory osiki. 

Unikaj tych sztucznych konserwantów: Diazolidinyl Urea, Cetylpyridinium Chloride, Chlorhexidine, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Triclosan, 2-Bromo-2Nitropropane-1, Phenoxyethanol, Cetrimoniumbromide.