News o tym, że Tom Hanks i jego żona Rita Wilson zostali zarażeni koronawirurem obiegł cały świat. Fani aktora wysyłają mu życzenia i trzymają kciuki, aby parze udało się wyzdrowieć. Koronawirusa wykryto również u Rudy'ego Goberta, zawodnika drużyny Utah Jazz, dlatego NBA postanowiło zawiesić sezon rozgrywek w koszykówce. Test na obecność koronowirusa przyprowadzono również na Celine Dion, jednak szybko okazało się, że gwiazda ma objawy przeziębienia. Z powodu wielu zapytań o stan zdrowia 63-letniego aktora głos zabrał jego syn, Chet Hanks. 29-latek nagrał wideo,  które opublikował na swoim instagramie.

Idris Elba zarażony koronawirusem. W jakim stanie jest aktor? >>

Tom Hanks zarażony koronawirusem. Jak czuje się aktor? Syn gwiazdora ujawnia szczegóły

"To prawda. Moi rodzice zostali zarażeni koronawirusem. Szaleństwo. Oboje są teraz w Australii, ponieważ mój tata kręcił tam film, ale przed chwilą rozmawiałem z nimi. Oboje czują się dobrze, nie są nawet tak bardzo chorzy" - powiedział Chet Hanks w filmiku, który można obejrzeć na instagramie. "Nie jest z nimi źle, ale oboje muszą przejść przez wszystkie procedury. Ale nie sądzę, żeby trzeba było się mocno martwić. Doceniam troskę wszystkich i życzenia, ale sądzę, że wszystko będzie dobrze, ale doceniam to i po prostu bądźcie wszyscy bezpieczni. Dużo miłości" - dodał 29-latek. Życzenia zdrowia dla pary wysłała m.in. Reese Witherspoon, Jack Black, Sheryl Crow, Gaten Matarazzo, Marlon Wayans, Whitney Cummings, czy Sara Sampaio.

Przypomnijmy, kilka godzin temu Tom Hanks opublikował w swoich kanałach społecznościowych, że wykryto u niego zarażenie koronawirusem. „Czuliśmy się trochę zmęczeni, jakbyśmy byli przeziębieni, bolało nas ciało” - powiedział aktor. „Rita poczuła dreszcze i miała gorączkę. Żeby zachować się odpowiedzialnie, poddaliśmy się testowi na koronawirusa i okazało się, że jego wynik jest pozytywny" - napisał Hanks na instagramie i Twitterze. 

Australijskie władze, a dokładnie Queensland Health nie podało nazwiska aktora i jego żony, ale wszystko wskazuje, że chodzi o słynną parę. W oświadczeniu zawarto informację, z której wynika, że nowi pacjenci "zachorowali na chorobę poza Australią i przyjechali z wirusem do Queensland." Urzędnicy twierdzą, że para zaraziła się wirusem w Stanach Zjednoczonych lub podczas podróży do Australii. Tom i Rita przebywali w Australii przez ponad tydzień, zanim zdiagnozowano u nich COVID-19 i obecnie przebywają w dwutygodniowej izolacji w szpitalu w Gold Coast. Małżeństwo na pewno przebywało przez kilka dni w Brisbane i Sydney.

Zarówno aktor, jak i jego żona są w grupie wysokiego ryzyka. Hanks cierpi na cukrzycę typu 2 a jego żona stoczyła walkę z nowotworem i jest po podwójnej mastektomii.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@chethanx) Mar 11, 2020 o 7:16 PDT