Projektantka MOZCAU Katarzyna Wyrozębska postawiła sobie cel: tworzyć ubrania dla osób wymagających i przede wszystkim kochających modę. Projekty Mozcau były pokazywane m.in. w Londynie czy podczas Swahili Fashion Week w Tanzanii. Dziś, marka otwiera kolejny rozdział rozpoczynając współpracę z Kancelarią Prezydenta RP, projektując linię promującą  Pałac Prezydencki, Belweder i Zamek w Wiśle. 

SHOWROOM.pl: Co było pierwszą rzeczą jaką zaprojektowałaś, skąd pomysł na własną markę?

K. Wyrozębska: Pierwsze ubrania powstały w 2005 roku,  ale były związane z innym projektem. Pierwsze rzeczy MOZCAU to jedwabne tuniki, skórzane kopertówki. Marka jest na rynku od kilku lat, miałam potrzebę stworzenia czegoś ekskluzywnego, w krótkich seriach, ale jednocześnie nowoczesnego w formie.

SHOWROOM.pl: Skąd czerpiesz inspirację do nowych projektów?

K. Wyrozębska: Staram się jak najwięcej podróżować. Analizuję też moje wcześniejsze pomysły, co było spektakularne, a co przytulne i praktyczne. Zadaję sobie pytanie: do których modeli wracam i dlaczego? Staram się, aby każda z kolekcji miała odrębny klimat, niosła za sobą jakąś historię, z którą mogę się identyfikować ja i moi klienci. Każdy model jest dla mnie niczym kartka z pamiętnika.

SHOWROOM.pl: Co jest dla Ciebie najistotniejsze przy powstawaniu kolekcji? 

K. Wyrozębska: W tej chwili stawiam na spójność marki. Chciałabym, aby mój klient mógł uzupełniać garderobę wraz z nowymi projektami. Bardzo ważna jest jakość materiału, uszycia, a także praktyczność. Ubrania MOZCAU mają powodować, że czujesz się dobrze, z klasą. Niezależnie od wieku, okazji i miejsca, w którym jesteś.

SHOWROOM.pl:Jak wyobrażasz sobie przyszłość swojej marki?

K. Wyrozębska: MOZCAU cały czas ewoluuje. Nie mam sztywnych ram, każda kolekcja jest autentyczna na tu i teraz. Cieszę się, że nasza praca została doceniona i zostałam zaproszona przez Kancelarię Prezydenta RP do zaprojektowania linii produktów promujących Pałac Prezydencki i Belweder. To duże wyróżnienie, ogromnie cieszę się na tę współpracę. W tej chwili oprócz rynku w Polsce chcemy rozwijać się także w Wielkiej Brytanii, gdzie nasze ubrania są bardzo lubiane i cenione przez klientki. Przyszłość marki to tworzenie pięknych rzeczy z klasą, świetnej jakości, na lata.

SHOWROOM.pl: Z jakich materiałów szyte są Twoje ubrania?

K. Wyrozębska: Wszystkie rzeczy szyte są w Polsce, w tej chwili mamy do dyspozycji dwie szwalnie i główną krawcową, z którą przygotowujemy każdy model. Przywiązujemy dużą wagę do jakości tkanin, z których szyte są nasze ubrania, dlatego używamy wysokiej jakości dzianin, skór, jedwabiu i wełen.

SHOWROOM.pl: Jak opisałabyś kobietę Mozcau?

K. Wyrozębska: To osoba nowoczesna, inteligentna, nie bojąca się wyzwań. Seksowna i jednocześnie z klasą. Mamy klientki między czternastym, a sześćdziesiątym rokiem życia. Każda z nich dba o siebie, stara się realizować swoje marzenia i ma swój styl!

SHOWROOM.pl: Jak oceniasz polski przemysł modowy i jak widzisz jego przyszłość?

K. Wyrozębska: Polski przemysł cały czas się rozwija, to widzimy wszyscy. Jest sporo kreatywnych osób, lecz duża część projektów jest często odtwórczych. Kibicuję ludziom, którzy są autentyczni i którym zależy na ciągłym rozwoju.

Ubrania MOZCAU by Justin dostępne w SHOWROOM.pl.