Świece potrafią zimą wypełnić wnętrze nutami cynamonu, pierników, cytrusów czy wanilii. Na tę porę roku chętniej niż kwiatowe zapachy wybieramy te, które kojarzą nam się ze świeżo upieczonym ciastem, gorącą herbatą, czekoladą czy lasem. Wyczarują nie tylko nastrojowe światło, ale wprowadzą do domu świąteczną atmosferę.

Świece w pięknych szklanych albo ceramicznych naczyniach będą luksusowym i eleganckim prezentem pod choinkę. Najbardziej kultowymi markami produkującymi świece są m.in.: Diptique, Byredo Parfums czy Cire Trudon. Ich produkty nie należą jednak do najtańszych, dlatego warto przyjrzeć się także świeczkom od polskich marek i projektantów - Le Brand czy ITTAR (pachną np. drożdżówką z wiśniami!). Swoją świecę ma też duet Paprocki & Brzozowski, La Mania oraz Le Petit Trou.

Miłośniczki ekologii na pewno ucieszą się z świecy wykonanej z 100% z naturalnych składników - wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych (sprawdźcie ofertę SOYOOSH czy Aromatherapy Associates - obie dostępne są w naszym sklepie ELLE!). Ciekawym pomysłem na zimowy pachnący prezent, który można sprawić bliskiej nam osobie są świece do masażu. Nas zachwyciły te o zapachu ylang-ylang od marki ALBA 1913.

Świece zapachowe na zimę - GALERIA>>