Należą do nich między innymi: utrzymanie równowagi PEH, stosowanie kosmetyków z adaptogenami czy pielęgnacja skóry głowy. Jak możesz połączyć te działania, by Twoje włosy były zdrowe i piękne?

Równowaga PEH: klucz do mocnych i zdrowych włosów

Do prawidłowego wzrostu Twoje włosy potrzebują trzech składników: protein, emolientów i humektantów. Zależnie od stopnia porowatości włosów proporcje składników będą inne. Dostarczając je w odpowiednich kosmetykach, zachowujesz tzw. równowagę PEH, która powinna stać się podstawową zasadą codziennej pielęgnacji.

Dlaczego równowaga PEH jest tak ważna? Dzięki niej możesz jak najlepiej odpowiadać na potrzeby swoich włosów. Przykładowo, łamliwe i suche włosy potrzebują więcej emolientów, a te przetłuszczające się – mniej. Podobnie w pielęgnacji włosów puszących się i splątanych warto stosować mniej humektantów niż przy włosach szorstkich i matowych.

Jak sprawdzić, czy dany kosmetyk zawiera odpowiednią ilość dobranych dla nas składników? Warto zwrócić uwagę na rodzaj produktu. Na przykład, szczególnie bogate w proteiny są maski i odżywki, a dużą dawkę emolientów zawierają szampony czy peelingi. Równie istotny jest skład kosmetyku – jeśli interesuje Cię produkt z dużą dawką humektantów, szukaj w jego składzie nazw takich jak Betaine, Glycerin czy Lactic Acid.

Kosmetykami, które świetnie sprawdzą się w pielęgnacji z zachowaniem równowagi PEH, są produkty so!flow by Vis Plantis – w nowych seriach tej marki znajdziesz m.in. mgiełkę do włosów, która idealnie zadziała przy zwiększonym zapotrzebowaniu na humektanty, czy rewitalizującą odżywkę bogatą w proteiny.

Adaptogeny i ich dobroczynne działanie

Innym ważnym składnikiem świadomej pielęgnacji włosów są adaptogeny. Te naturalne substancje roślinne mają dobroczynny wpływ na nasze ciało i psychikę. Ich nazwa pochodzi od łacińskiego terminu adaptare, który oznacza „adaptować się, przystosować się”. 

Jak te substancje mogą pomóc Ci w uzyskaniu zdrowszych, piękniejszych włosów? Adaptogeny odświeżają i wzmacniają skórę i włosy. Pomagają też organizmowi w walce z wyzwaniami cywilizacyjnymi takimi jak stres, obniżona odporność, a nawet narażenie na zanieczyszczenia! Brzmi dobrze, prawda?

Nie bez powodu adaptogeny są więc składnikiem kosmetyków do włosów, działając na nie kojąco i wzmacniająco. Znajdziesz je m.in. w produktach od so!flow by Vis Plantis – szamponach, rewitalizujących maskach czy oczyszczających peelingach. Każda seria stworzona przez markę zawiera inny składnik z grupy adaptogenów  – bogaty w ponad 200 związków bioaktywnych traganek chiński, minimalizujący wypadanie włosów, różeniec górski czy grzyb reishi o działaniu oczyszczającym i nawilżającym.

Skóra głowy – tak ważna jak włosy

Podczas codziennej pielęgnacji pamiętasz o włosach, ale zdarza Ci się zapomnieć o skórze głowy? To normalne, ale warto pamiętać, że od kondycji tego obszaru zależy w dużej mierze stan włosów. Dlatego coraz częściej mówi się o właściwym doborze kosmetyków nie tylko do rodzaju włosów, ale też do skóry głowy.

Co „lubi” ten fragment ciała? W rutynie pielęgnacyjnej idealnie sprawdzi się delikatny peeling trychologiczny – warto stosować go minimum raz w tygodniu, na zmianę z tzw. boosterem. Booster do skóry głowy, na przykład ten od so!flow by Vis Plantis, doskonale poradzi sobie ze wzmocnieniem naskórka i pobudzeniem cebulek włosowych do wzrostu. 

Zarówno peeling, jak i booster od so!flow by Vis Plantis to elementy serii uzupełniającej stworzonej przez markę, która zawiera produkty przeznaczone do każdego rodzaju włosów. Jeśli chcesz zadbać o skórę głowy, usunąć nadmiar sebum i przywrócić naturalną równowagę, uwzględnij te produkty w swojej kosmetyczce!

Nowe serie kosmetyków, które ułatwią świadomą pielęgnację włosów

Chciałabyś wdrożyć wszystkie elementy świadomej pielęgnacji włosów do swojej rutyny, ale obawiasz się, że oznacza to używanie wielu kosmetyków różnych firm? Nic bardziej mylnego.

Produkty so!flow by Vis Plantis dostępne są w trzech seriach: do włosów kręconych (żółta), farbowanych (fioletowa) i uzupełniającej (niebieska). Każda z nich zawiera cztery produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Co istotne, wszystkie te kosmetyki łączą różne warianty równowagi PEH, dobroczynne działanie adaptogenów i elementy pielęgnacji skóry głowy. 

Dzięki temu możesz wybrać serię, która najlepiej odpowiada Twoim włosom i dodać do niej produkty z serii uzupełniającej, idealnej dla każdego rodzaju włosów – na przykład ochronną mgiełkę czy masełko zabezpieczające końcówki, nie martwiąc się o wzajemne dopasowanie czy różnice w działaniu poszczególnych kosmetyków.

Piękne zapachy produktów od so!flow by Vis Plantis i estetyczne opakowania, na których znajdziesz zabawne hasła oparte na znanych piosenkach sprawią, że będziesz natychmiast chciała mieć je na swojej półce z kosmetykami! W końcu – shine must go on, prawda?

Produkty so!flow by Vis Plantis są już dostępne w drogeriach Hebe, a niedługo pojawią się też w kolejnych sieciach.