Festiwal Sundance odbywa się w Park City w stanie Utah. O tej porze roku nie jest to rzecz jasna najcieplejsze miejsce, bowiem temperatury bywają minusowe. Tym samym to moment, gdy należy skorzystać z ciepłej i przytulnej odzieży. Płaszcze, parki, kurtki puchowe, szaliki czy dzianinowe swetry są nieodłącznym elementem w takich dniach.

Na tegorocznej edycji Sundance 2020 rzecz jasna nie brakuje tych elementów, ale możemy zauważyć też coś w rodzaju małego trendu wśród gwiazd – sporo z nich ubiera kurtkę z owczej wełny. Nie da się jednak ukryć, że wielu panom do twarzy w takim wdzianku. Wystarczy spojrzeć na Jude’a Lawa, który do zimowego street fashion podchodzi bardzo poważnie – jego jasny płaszcz jest nie tylko ciepły i wygodny, ale także szalenie stylowy.

ZOBACZ TEŻ: Paris Fashion Week jesień/zima 2020-2021: najlepsze męskie stylizacje mody ulicznej [GALERIA]

Równie dobrze co „młody papież” prezentuje się Bill Skarsgard, znany ze swojej roli Pennywise’a w dwóch częściach adaptacji „Tego”. 29-latek ubrał gustowny granatowy dwurzędowy płaszcz, ale pod spodem widzimy też bluzę w czerwono-niebieskie paski, co wprowadza ładny kontrast do całości kreacji. Z kolei RJ Mitte, znany z grania syna Waltera White’a w serialu „Breaking Bad”, założył na siebie kapitalny oversizowy sweter, pokazując, że nie zawsze trzeba korzystać z kurtek czy płaszczy.

Reszta ulicznych stylizacji z galerii udowadnia, że zima jest porą roku, która pozwala na sporą kreatywność. I przy okazji dostajemy namacalny dowód, że Sundance działa na różnego rodzaju celebrytów w ten sam sposób, co festiwal w Cannes czy w Wenecji – wiedzą, że będą śledzeni, więc to czas, by wyciągnąć z szafy swoje najlepsze ciuchy.