Astrologia wskazuje na wiele powodów, przez które osoby z tym samym znakiem zodiaku mogą bardzo się od siebie różnić. W końcu nasz horoskop urodzeniowy jest niesamowicie rozbudowaną mapą tego, kim jesteśmy. Strzelce urodzone pomiędzy 22 listopada a 21 grudnia wprawdzie mają słońce w tym znaku, lecz ich położenie Księżyca, Merkurego, Wenus czy Marsa na pewno nie jest takie samo. Podzielą je różnice w poglądach, podejściu do miłości, wyrażaniu siebie i dążeniach do celu.

Znak zodiaku Słońca wcale nie świadczy o tym, jaka jest dana osoba. 

Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego cechy osobowości Strzelca tak bardzo się różnią w zależności od osoby. W astrologii znaki zodiaku są podzielone na tzw. "podpodziały", czyli dekany. Wszyscy mamy przypisane trzy dekany składające się z 10 stopni zodiaku (każdy znak zajmuje 30 stopni na kole zodiaku). Pierwsze 10 stopni znaku jest przypisane do pierwszej dekany, drugie 10 jest przypisane do drugiej dekany, a ostatnie 10 stopni to trzecia dekana. Te dekany zmieniają sposób wyrażania energii znaku zodiaku. Ponieważ słońce przemieszcza się o jeden stopień dziennie, oznacza to, że listopadowe Strzelce są Strzelcami z pierwszej dekany, podczas gdy Łucznicy urodzeni w grudniu (ze sporadycznymi wyjątkami) znajdują się w drugiej lub trzeciej dekanie. 

Według astrologii Strzelce z Listopada mają w sobie wiele cech znaku Skorpiona.

Rzućmy okiem na najważniejsze różnice pomiędzy listopadowym a grudniowym Strzelcem. Może się okazać, że popularne stereotypy wcale nie określają ich charakterów:

Sezon Strzelca 2021 - czego się spodziewać? >>

Strzelec z listopada: wolny duch

Każdy znak zodiaku ma przypisanego jednego lub więcej niebiańskich patronów. Strzelcem rządzi Jowisz przynoszący dobrobyt. Łucznicy urodzeni w listopadzie w pełni doświadczają energii tej planety. Są przez to wyjątkowo uparci, beztroscy oraz rządni wolności. Reprezentują typowe mocne i słabe strony swojego znaku. Cechują je zatwardziałe przekonania, na które niełatwo wpłynąć. Strzelce z listopada zawsze chcę mieć rację. Podążają za swoją silną intuicją.

Strzelec z grudnia: łowca przygód

Strzelec jest znakiem zodiaku uzależnionym od adrenaliny. Łucznicy urodzeni w grudniu znacznie częściej podejmują impulsywne decyzje. Zawsze mówią "tak" nowej przygodzie, bez strachu przed konsekwencjami. To dlatego, że większość grudniowych Strzelców jest współrządzona przez odważnego Marsa. Planeta działania połączona z Jowiszem przynosi natychmiastowe skutki. Strzelce z grudnia mają nieustraszoną naturę, przez którą z dnia na dzień zmieniają swoje życie.

Strzelec z listopada: naukowiec i mnich 

W Strzelcach z listopada Jowisz potęguje naturalny popęd do nauki i rozwoju duchowego. To prawda, że wszyscy Łucznicy poszukują stymulacji umysłowej. Jednak ci z listopada zazwyczaj dedykują swoje życie jakiejś konkretnej dziedzinie. Nieustannie dociekają prawdy, poszukując jej nawet na drugim krańcu świata. To wszystko dzięki ekspansywnemu wpływowi Jowisza.

Strzelec z grudnia: król życia

Prawie wszyscy Strzelcy urodzeni w grudniu to Strzelcy z drugiej lub trzeciej dekany. W ich wykresach urodzenia rządzi Mars (planeta działania) i Słońce (planeta ego). Zostali obdarzeni wielką pewnością siebie oraz silnym moralnym kompasem. Mogą mieć skrajne opinie czy religijne przekonania, a nawet czuć, że są lepsze od innych. Nie naginają przyjętych przez siebie zasad. 

Strzelec z listopada: wieczny nomad

Strzelec z listopada nie usiedzi w miejscu. Silna pozycja Jowisza ładuje go swoimi radosnymi wibracjami. To sprawia, że ciągle poluje na przygody i kolejne rozwijające doświadczenia. Jego uwaga jest rozproszona, przez co bardzo szybko się nudzi. Ma problemy ze znalezieniem partnera, który stale będzie go zaskakiwać. Najprawdopodobniej padnie na osobę poznaną na wycieczce za granicą. Kogoś zupełnie innego niż wszystko, co było Strzelcowi znane do tej pory. 

Strzelec z grudnia: dziki imprezowicz

Żaden Strzelec nigdy nie powie, że jakaś impreza mu się nie podobała. Ci z grudnia szczególnie mocno pragną uwagi i błyszczenia w towarzystwie. Mars w ich horoskopie sprawia, że czują niedosyt adrenaliny. Dlatego tak bardzo lubią przyjęcia czy spontaniczne wypady na miasto. Nie mogą się powstrzymać od podsycania ognia, szczególnie, kiedy robią to przed publiką. Nie bez powodu tak wielu znanych muzyków urodziła się pod tym znakiem zodiaku.

Horoskop na sezon Strzelca dla każdego znaku zodiaku >>