Kolejny seans już 21 sierpnia o 19:30. Na dolnym pokładzie Przystani Nowa Fala wspólnie obejrzymy film dokumentalny "Fresh Dressed" (reż. Sacha Jenkins) o historii mody hip-hopowej.

Funkowe adidasy z grubymi sznurówkami, czapki Kangola, okulary słoneczne Cazala i im podobne gadżety stworzyły nowy styl. Narodził się on w czarnych i kolorowych dzielnicach amerykańskich miast, gdzie kolejna fala rewolucji kulturalnej właśnie szykowała się do podbicia świata. Muzyka hip - hopowa i jej związek z tworzącą się modą stały się również wielką siłą rynkową. Kreatorzy, tacy jak Tommy Hilfiger, rozdawali swoje kreacje na ulicach, aby ich marka kojarzyła się z nową rewolucją modową. Hip - hopowa stylówa jest fascynującą kroniką hip - hopu, narodzin miejskiej mody i gorączki, która wyprowadziła za szerokie spodnie i kurtki pokryte graffiti z getta na salony, by z czasem stać się modą masową i dostępną w galeriach. Reżyser Sasha Jenkins w poszukiwaniu źródeł hip - hopu sięga głęboko wstecz, na plantacje na południu USA i do specyficznej tradycji tamtejszego kościoła legendy Małego Richarda. Oglądamy bogate archiwalia filmowe i ciekawe wywiady z raperami, projektantami, i innymi ludźmi ze świata muzyki i mody hip - hopowej, jak: Pharrell Williams, Damon Dash, Karl Kani, Kanye West, Nas Jones i Andr Leon Talley. Film z pasją opowiada o pragnieniu wolności, lepszego życia i potrzebie ekspresji, a także o kulturze, która nie pozwoliła się zamknąć w getcie, dzięki swej oryginalności i odwadze przejęła rząd dusz.

Przed seansem odbędzie się krótka rozmowa wprowadzająca z udziałem Anny Luboń, szefowej działu kultura ELLE i selekcjonera Millennium Docs Against Gravity.

Do zobaczenia!