Czy są pośród was zabiegani kawosze uzależnieni od latte ze Starbucksa? Uwaga! W sieciówce zajdą spore zmiany. Kawy na wynos zyskają nowe ceny! Nie będziecie zadowoleni - kawiarnia wprowadza opłatę za plastikowe kubki. Od teraz poranna kawa będzie droższa, bo zostanie do niej doliczona kwota w wysokości 5 pensów (ok. 0,24 gr). Początkowo projekt ma być wprowadzony w centrum Londynu. Jaki jest jego cel?

Nie chodzi o to, by jeszcze bardziej zarobić na klientach - podwyższenie cen raczej by ich odstraszyło. Marka postanowiła być bardziej eko i zacząć dbać o interes naszej planety. Starbucks zachęca do przynoszenia do kawiarni swojego kubka wielokrotnego użytku. Bariści będą napełniać go ulubionym napojem tak, jak robili to do tej pory.

Pomysł ma ograniczyć zanieczyszczanie środowiska plastikiem. Masowe kubki do kawy na wynos nie nadają się do poddania recyklingowi.

To globalny problem, z którym od dłuższego czasu walczy także Nowy Jork i San Francisco. Mieszkańcy tych miast zawsze pamiętają o tym, by zabierać do kawiarni swój kubek.

Akcja Starbucksa w Londynie ma trwać próbne trzy miesiące. Firma chce sprawdzić, jak eko pomysł przyjmie się w Europie. Jeśli klienci zaakceptują zmianę i zaczną korzystać z własnych kubków, projekt na stałe zagości w kawiarni. Kto wie, może niedługo trafi w Polsce? Trzymamy kciuki za jego pomyślność.