RANO – to piekarnia rzemieślnicza, o której pierwszy raz usłyszałam od blogerki Małgosi Minty. Szybko się przekonałam, że chleb stamtąd jest wspaniały. I choć nie mam blisko, jeżdżę tam i robię zapasy pieczywa na kilka dni. Zwykle wypijam na miejscu herbatę i przegryzając bostock lub babkę czekoladową, przyglądam się, jak w idealnym porządku i spokoju są przygotowywane kolejne wypieki. ul. Stalowa 47.

WONDERS WARSAW – jedno z najciekawszych miejsc na zakupy w Warszawie. Butik zachwyca konsekwencją stylu. Ubrania i dodatki niszowych marek oczarowują prostotą, doskonałymi materiałami i wykonaniem. Wyczuwa się tu pasję i osobowość nowej właścicielki, która wyszukuje rzeczy, ceniąc kunszt rzemiosła. ul. Mokotowska 28.

UROKIsalon szybko stał się lokalnym hitem na Mokotowie. Po pierwsze, dzięki bardzo miłej przestrzeni, w której przyjemnie się przebywa. Na podłodze są zachowane oryginalne gorseciki, do tego meble vintage: krzesła Skoczek i Chierowskiego, komoda typu jamnik z czasów PRL-u. Na ścianach ilustracje Julii Mirny i Michała Loby, który zaprojektował logo salonu. Po drugie, udało się tam stworzyć superekipę: wprawne manikiurzystki, kosmetolożka i specjalistka od masażu twarzy Agnieszka Bernard. ul. Narbutta 70.

Adresy innych wyjątkowych miejsc w Warszawie znajdziesz w styczniowym wydaniu ELLE.

Tekst i zdjęcia: Aga Bilska