Aktywność fizyczna nie musi oznaczać wyłącznie chodzenia na siłownię i podnoszenia ciężarów. Jazda na rowerze lub na rolkach, bieganie, pływanie, wspinaczka czy nawet długie spacery - to tylko niektóre z wielu rodzajów aktywności fizycznej. Odpowiednia dawka ruchu i ćwiczeń, w połączeniu z dobrą dietą, nie tylko sprawiają, że wyglądamy dobrze i zdrowo, ale również powodują, że czujemy się o wiele lepiej psychicznie.

Ponadto, ćwiczenia i sport nie są zarezerwowane wyłącznie dla ludzi młodych oraz tych, którzy od dziecka mają coś ze sportem wspólnego. Obecnie coraz więcej słyszy się o ludziach, którzy swój pierwszy maraton przebiegli dopiero po 40-tce. Każdy dzień jest dobry, aby rozpocząć przygodę ze sportem. W utrzymaniu dobrej kondycji może pomóc odpowiedni sprzęt sportowy.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Moda na sport to jeden z najlepszych i najzdrowszych trendów ostatnich lat. Rodzajów aktywności jest tyle, że każdy człowiek może znaleźć sport dla siebie. Od ćwiczeń z ciężarkami - na siłowni lub w domowym zaciszu - przez jazdę na rowerze, deskorolce czy hulajnodze, aż po górskie wspinaczki czy pływanie na windsurfingu. Opcji jest wiele, tak samo jak wiele jest akcesoriów i sprzętów, które umożliwiają korzystanie ze sportowych dobrodziejstw.

Obecnie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowych znaleźć można wiele ofert sportowego sprzętu, który pomoże zachować dobrą kondycję. Są to akcesoria i sprzęty zarówno do ćwiczeń w domu lub na siłowni, jak i na świeżym powietrzu. Wśród tych pierwszych można wyróżnić np. hantle, sztangi, piłki gimnastyczne, maty, drążki, steppery czy bieżnie, a także TRX lub kettlebell. Sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu to z kolei rowery, deskorolki, deski SUP, hulajnogi, rolki, buty do wspinaczki czy wreszcie sprzęt do żeglowania. Jeszcze kilka lat temu tego rodzaju przyrządów trzeba było szukać w specjalistycznych sklepach, przez co skompletowanie odpowiedniego zestawu potrafiło zająć nawet kilka dni. Obecnie tego rodzaju akcesoria dostępne są w Internecie w jednym miejscu. Jednym z takich sklepów jest np. vidaXL.

Wysoka jakość i atrakcyjne ceny

Sklep vidaXL został założony przez 2 przedsiębiorców, którzy wspólnie podzielali podobną wizję - chcieli zaoferować swoim klientom produkty najwyższej jakości 
w możliwie niskich cenach. W niedługim czasie sklep stał się wiodącym sklepem internetowym, który obecnie może pochwalić się ponad milionem zadowolonych klientów. Oferta vidaXL liczy obecnie przeszło 1,5 miliona produktów na stronie www. 

Zakupy online stają się coraz bardziej popularne w Polsce - nawet wśród starszego pokolenia. Błyskawiczna wysyłka, dobra obsługa klienta i atrakcyjne ceny to tylko niektóre z czynników, które decydują o zakupie w danym sklepie. vidaXL może zaoferować swoim klientom wszystkie z tych udogodnień (i dużo więcej), a to z kolei przekłada się na zadowolenie konsumentów.

Oczywiście wybierając sprzęt sportowy warto w pierwszej kolejności zastanowić się, jakiego rodzaju aktywność lubimy. Sportów jest tyle, że nie warto marnować czasu na ruch, który nie sprawia przyjemności. Bogarta oferta sprzętu na vidaXL sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. I to w świetnej jakości.

Korzyści z uprawiania sportów

Regularny ruch niesie za sobą wiele korzyści. Oto niektóre z benefitów, które kryją się za aktywnym trybem życia:

 • Polepsza się sylwetka, a co za tym idzie poprawia się samopoczucie;
 • Zwiększa się wydzielanie tzw. "hormonu szczęścia"
 • Podnosi się samoocena;
 • Obniża się częstotliwość rytmu serca (zwalnia tętno);
 • Dochodzi do regulacji oraz przyspieszenia przemiany materii;
 • Zwiększa się odporność;
 • Zmniejsza się poziom całkowitego i „złego” cholesterolu, a zwiększa ilość „dobrego”.
 • Zmniejsza się ryzyko zapadnięcia na choroby sercowo-naczyniowe, w tym np. na miażdżycę;
 • Dochodzi do rozrostu masy mięśniowej, co odciąża stawy i lepiej "trzyma" kręgosłup;
 • Wzrasta pojemność życiowa płuc;
 • Obniża się ciśnienie krwi;
 • Zmniejsza się poziom gromadzącej się tkanki tłuszczowej (szczególnie tej w okolicy brzucha)
 • Zahamowany zostaje rozwój wielu chorób degeneracyjnych układu nerwowego;
 • Poziom cukru we krwi obniża się, a ponadto poprawia się tolerancja glukozy
 • Zmniejsza się napięcie emocjonalne, co w efekcie pozwala lepiej radzić sobie ze stresem;

Nic na siłę

Ruch jest ważny, a sport w odpowiedniej dawce to najlepsze, co możemy zafundować swojemu organizmowi. Osoby aktywne cieszą się dobrym zdrowiem i kondycją, a do tego wyglądają atrakcyjnie. Ruch prowadzi do wyrzutu endorfin, a to sprawia, że człowiek jest szczęśliwszy. Niemniej, warto pamiętać, żeby wybrać sport, który będzie sprawiał przyjemność. Decydowanie się na aktywność, do której musimy się zmuszać nie ma, na dłuższą metę, sensu.

Każdy z nas jest inny - mamy inne charaktery i upodobania. Znalezienie dyscypliny, która pomoże zachować dobrą kondycję i jednocześnie będzie przyjemnością może być trudne, jednak jest warte poświęcenia czasu. Ponadto, nie trzeba wybierać jednego rodzaju aktywności. Warto jest nawet urozmaicić sobie ruch! Co więcej, wiele sportów uzupełnia się nawzajem, dzięki czemu fit-poczynania nie muszą być nudne.  

Należy jednak pamiętać, że równie ważny co ruch jest odpoczynek. Mięśnie muszą mieć czas, aby się zregenerować. Zadbaj o spokojny, przynajmniej 7-godzinny sen, a także o prawidłową dietę. Powodzenia w ćwiczeniach.