O powrocie Spice Girls plotkuje się już od wielu miesięcy. W lutym tego roku gwiazdy pochwaliły się wspólnym zdjęciem na instagramie. Panie spotkały się w domu Geri Halliwell (agent spicetek oraz twórca programu Pop Idol, Simon Fuller również otrzymał zaproszenie). W internecie zawrzało - czy to było zwykła spotkanie przy herbatce, czy może wokalistki planują reaktywować swoją super grupę? Plotka goniła plotkę. Wtedy TMZ podało, że dziewczyny ze Spice Girls zapowiadają trasę koncertową! Podobno występy wstępnie planowano na koniec lata i zorganizowane zostaną w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Głos zabrała również sama Victoria Beckham. 44-letnia projektanta została o to zapytana przez jednego z dziennikarzy, gdy udzielała wywiadów po swoim pokazie kolekcji na sezon jesień-zima 2018/2019. Powiedziała wtedy: "Nie jadę w trasę. Dziewczyny nie wyruszają w trasę koncertową. (...) Wspaniale było je zobaczyć. Miałyśmy świetny lunch. Było bardzo, bardzo, bardzo przyjemnie (...) Jest coś bardzo silnego w przesłaniu, za którym stało Spice Girls. Jak to będzie wyglądało w przyszłości? Po prostu rzucałyśmy pomysły. Burza mózgów." Wakacje minęły a doniesienia ucichły, ale nie na zawsze!

Spice Girls ogłaszają trasę koncertową!

The Sun, a zanim kolejne serwisy internetowe ujawniły, że Spice Girls zamierzają obwieścić "2019 Reunion Tour". Koncerty zostaną zorganizowane w Wielkiej Brytanii (odbędą się latem!), a bilety trafią do sprzedaży już w ten weekend. Niestety występy odbędą się w niepełnym składzie. Z projektu zrezygnowała wspomniana już Victoria Beckham. Do sieci trafiło już pierwsze zdjęcie promocyjne z wokalistkami (zobaczcie poniżej). To nie pierwszy raz, kiedy Spice Girls będą śpiewać w okrojonym zespole. W latach 1998-2000 grupa koncertowała i nagrywała bez Geri Halliwell (dziś Geri Horner). 

Po rozpadzie zespołu w 2000 roku, Spice Girls wspólnie wystąpiły tylko podczas trasy w 2007 roku i w 2012 na ceremonii uświetniającej zamknięcie Olimpiady w Londynie. Przed ślubem Meghan Markle i księcia Harry'ego zastanawiano się czy Spice-tki zaśpiewają na weselu książęcej pary

Zobacz też: Blake Lively była fanką Spice Girls! Zobacz zdjęcie młodej aktorki z koncertu z 1997 roku >>