„Śniegu już nigdy nie będzie” polskim kandydatem do Oscara! Film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta pokonał takie produkcje jak: „Sala samobójców. Hejter”, reż. Jan Komasa, „Sweat”, reż. Magnus von Horn, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, reż. Jan Holoubek, „Supernova”, reż. Bartosz Kruhlik, „Klecha”, reż. Jacek Gwizdała i „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, reż. Mariusz Wilczyński. O wyborze „Śniegu już nigdy nie będzie” na polskiego kandydata do Oscara zadecydowała Komisja Oscarowa, w skład której wchodzą m.in. Łukasz Żal, Dorota Kobiela i Jan A.P. Kaczmarek. Film, który będzie starał się o nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy, opowiada historię mężczyzny o niezwykłym darze, który zatrudnia się jako masażysta na ekskluzywnym osiedlu pod miastem:

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON - atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od  "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich" - czytamy na stronie producenta, Lava Films.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in.  Alec Utgoff ("Stranger Things", "Mission: Impossible – Rogue Nation') oraz Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Przypomnijmy, że ostatni film Małgorzaty Szumowskiej trafił niedawno na Netflix. Producentami "Córki boga" są twórcy odpowiedzialni za sukces "Drive" i "Whiplash". W obsadzie pierwszego anglojęzycznego filmu Szumowskiej znaleźli się m.in. Raffey Cassidy („Zabicie świętego jelenia” i "Kraina jutra") oraz Michiel Huisman z "Gry o tron" i "Nawiedzonego domu na wzgórzu". Za scenariusz odpowiedzialna była Catherine S. McMullen, natomiast za zdjęcia Michał Englert.