Dior + Air Jordan 1 

Ledwie tydzień temu zachwycałyśmy się zapowiedzianą współpracą marek Prada i adidas originals, a teraz okazuje się, że ten duet może mieć sporą konkurencję. Social media zalała fala informacji na temat planowanej współpracy dwóch innych modowych gigantów - jednego z najważniejszych domów mody, czyli Dior oraz czołowego gracza streetwearu i marek z kategorii athleisure, jakim jest Nike. Ich projektanci, według doniesień, mają wziąć na warsztat kultowy model butów: Air Jordan 1

Nike wprowadza stroje kąpielowe dla muzułmanek. Czy hidżaby okażą się hitem sprzedażowym? >>

Modne sneakersy, które już noszą influencerki [trendy wiosna 2020] >>

Francusko-amerykańska współpraca może okazać się prawdziwym hitem i zaowocować sneakersami, które połączą doskonały design z jakością, a do tego będą jednocześnie ekscentryczne i mogą zahaczyć o użytkowy artyzm.

Liczymy też na wykonanie w duchu zero waste i odpowiedzialnej mody, szczególnie znając ostatnie projekty Marii Grazii Chiuri pod szyldem Dior oraz kierowanie się Nike w stronę użycia materiałów z odzysku. 

Póki co jednak, poza kolażem z logotypami obu marek, które pokazano też około dwóch lat temu, niewiele jest na ten temat informacji. Branżowe tytuły poświęcone sneakersom prognozują, że limitowana wersja Air Jordan ma być dostępna tylko w liczbie tysiąca par, z kolei cena może wynieść około dwóch tysięcy dolarów. Mówi się też o premierze butów już w 2020 roku. Tylko czy rzeczywiście jest to prawda? Ani Nike, ani Dior nie odnieśli się do tych informacji oraz nie opublikowali na swoich social mediach zapowiedzi, tak jak było to w przypadku Prada x adidas originals. 

Prada i adidas już wkrótce zaprezentują wspólną kolekcję sneakersów>>

Trudno jednak kryć, że pożenienie tych obu historycznych marek i nowa wersja słynnych sneakersów, sygnowanych nazwiskiem Michaela Jordana, to jedna ze szczególnie wyczekiwanych współprac tego typu. Może nawet bardziej niż Prada x adidas originals. Na sprostowanie tych doniesień pozostanie nam jeszcze poczekać, ale gdyby się udało - już ostrzymy zęby na efekty tej domniemanej współpracy.