Bezinwazyjnie i bezboleśnie 

Umięśniony brzuch, wąska talia, smukłe uda i uniesione pośladki zazwyczaj są efektem miesięcy ciężkiej pracy na siłowni, a w niektórych przypadkach także zabiegów z wykorzystaniem skalpela. Coraz częściej decydujemy się jednak na zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej, które szybko i efektownie mają poprawić wygląd naszej sylwetki. Niestety, większość ogólnodostępnych zabiegów jedynie redukuje tkankę tłuszczową pozostawiając skórę wiotką, a mięśnie bez kształtu. Jest jeszcze jedna opcja, żeby zdążyć poprawić swoją figurę przed latem i zaraz Wam ją przedstawimy.

Maszyna wyjątkowa

EMBODY to przełomowe urządzenie modelujące sylwetkę, znanej globalnie marki BTL. Jest wyjątkowe, ponieważ dosłownie rzeźbi ciało - jako jedyna maszyna na świecie jednocześnie rozbudowuje mięśnie i błyskawicznie spala tłuszcz. A do tego, robi to w sposób całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Żadna inna technologia modelowania sylwetki nie jest w stanie rozbudowywać mięśni - nie daje tego ani liposukcja, ani lipoliza, ani zabiegi z radiofrekwencją czy ultradźwiękami. Skuteczność i bezpieczeństwo BTL EMBODY zostały udowodnione w badaniach klinicznych. Efekty zabiegu zostały potwierdzone za pomocą rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, badania ultrasonograficznego i histopatologicznego. Pacjenci poddawani badaniom klinicznym byli zadowoleni z efektów na poziomie 96%. Postanowiliśmy sami sprawdzić, jak to wygląda - zobaczcie film: 

Budowanie mięśni

W trakcie jednego zabiegu zastosowana w urządzeniu energia HIFEM (High-Intensity Focused ElectroMagnetic Technology) wywołuje ponad 20 tysięcy niezwykle intensywnych skurczów mięśni, tzw. skurczów supramaksymalnych - wyjaśnia dr n. med. Katarzyna Mierzwińska z gliwickiej kliniki Derma Point

Taki trening jest nieosiągalny w trakcie wykonywanych samodzielnie ćwiczeń fizycznych, nie tylko ze względu na rekordową liczbę skurczy mięśni, ale także ich wielokrotnie dłuższe trwanie.

Efekt? Tkanka mięśniowa musi przystosować się do ekstremalnego treningu, dlatego pod wpływem ponadmaksymalnych skurczów przebudowuje swoją strukturę. Wytwarza nowe włókna mięśniowe, zwiększa gęstość i objętość mięśni, co powoduje że są one większe, lepiej napięte i bardziej widoczne.

Wspomniany wcześniej HIFEM to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Wywołuje ona selektywnie supramaksymalne skurcze mięśni. Poprawia ich strukturę pobudzając wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. Jej skuteczność wynika z tego, że jest w stanie wywołać i utrzymać supramaksymalne skurcze przez naprawdę długo. Większość osób, zwłaszcza z osłabionymi mięśniami, nie jest w stanie osiągnąć takich poziomów, a tym bardziej odpowiednio długo ich utrzymać. Technologia HIFEM wzmacniając mięśnie ułatwia późniejsze, samodzielne treningi.

Efekty zabiegu BTL EMBODY:

  • Nieinwazyjne uniesienie i lifting pośladków
  • Ujędrnienie pośladków bez iniekcji i rekonwalescencji
  • Wzmocnienie mięśni pośladków, talii, brzucha
  • Wzmocnienie mięśni brzucha po porodzie, redukcja rozstępu mięśni prostych (kresy białej)
  • Wyszczuplenie talii
  • Ujędrnienie i napięcie brzucha
  • Redukcja tkanki tłuszczowej brzucha, pośladków, talii
  • Zwiększenie masy mięśniowej w rejonie brzucha z jednoczesną utratą tłuszczu podskórnego
  • Poprawa wyglądu brzucha po liposukcji: wygładzenie i napięcie
  • Wzmocnienie mięśni brzucha, talii i pośladków, ułatwiające dalsze, samodzielne treningi mięśni

Jak się przygotować do zabiegu?

Zabieg BTL EMBODY nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań! Dobrze jednak, jeśli na zabieg zgłosisz się w wygodnym ubraniu, do którego bezpośrednio będzie można przyłożyć aplikatory urządzenia (proponujemy leginsy i bluzkę do jogi). Pamiętaj także o zdjęciu biżuterii. 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa ok. 30 minut i polega na intensywnym treningu mięśni, który wykonuje za Ciebie urządzenie BTL EMBODY. W tym czasie leżysz w łóżku zabiegowym i swobodnie się relaksujesz. Aplikatory urządzenia, przypominające kształtem nieco większe żelazka, są przyłożone do skóry i przymocowane specjalnymi pasami. Podczas "treningu" pośladków leżysz na brzuchu, a aplikatory są przyłożone po jednym do każdego z nich. Wrażenia w trakcie zabiegu nie są w żadnym stopniu nieprzyjemne - odczuwasz tylko lekkie wibracje lub mrowienie. W trakcie zabiegu możesz czytać książkę lub nadrobić prasowe zaległości. 

Co po zabiegu? Nie musisz w żadnym stopniu ograniczać swojej aktywności - BTL EMBODY jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym. Jeśli twoje mięśnie były osłabione, możesz bardziej je odczuwać, jak po typowym treningu. Z kolei ze względu na proces wydalania uwolnionego tłuszczu, warto przez kilka tygodni po zabiegu stosować niskotłuszczową dietę.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Optymalna terapia składa się z 4 zabiegów, które wykonujesz dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty widzisz zaraz po zabiegu, jednak najlepiej jest je oceniać po 2-4 tygodniach od ostatniej sesji.