Kompatybilność

Najważniejszą cechą przy rozważaniu najlepszego smartwatcha to kompatybilność z telefonem. Połączenia są zazwyczaj wykonywane przez technologię Bluetooth, jednak może się zdarzyć, że połączenia między tymi urządzeniami może zachodzić inaczej w zależności od oprogramowania. Wiele smartwatchy używa systemu Android Wear, co oznacza, że mogą one komunikować się z telefonami z systemem Android. Takie modele smartwatchy są zatem uniwersalne, ponieważ większość telefonów na rynku posiada właśnie taki system.

Należy jednak pamiętać, że taki połączenia między urządzeniami to doskonała okazja dla cyberprzestępców. Aby zminimalizować wszelkie ryzyko, użytkownicy smartwatcha powinni zakładać hasła oraz na bieżąco aktualizować wszelkie oprogramowania, które są ulepszane pod kątem bezpieczeństwa.

Powiadomienia

Każdy dobry smartwatch powinien posiadać system powiadomień, dzięki czemu nie musimy wyciągać telefonu, aby sprawdzić przychodzące wiadomości na Facebooku lub wiadomości na Twitterze. Smartwatche są zdolne do pokazywania powiadomień o e-mailach czy zapisanych spotkaniach w kalendarzu.

Odbieranie połączeń

Każdy model odbiera inaczej połączenia przychodzące. Każdy dobry zegarek powinien pozwalać użytkownikowi na przyjmowanie i odrzucanie połączeń na zegarku. Ważne, żeby Twój smartwatch posiadał mikrofon, aby móc bezpośrednio rozmawiać przez zegarek. W innym przypadku trzeba będzie za każdym razem korzystać z mikrofonu wbudowanego w telefonie.

Monitoring zdrowia

Jeśli jesteś fanatykiem fitnessu, możesz chcieć, aby Twój smartwatch monitorował Twoje zdrowie. Dobre inteligentne zegarki mają wbudowany GPS, licznik spalania kalorii czy czujnik tętna. Co więcej, niektóre smartwatche np. w sklepie internetowym morele.net nie mają natywnych możliwości śledzenia kondycji, ale większość z nich pozwoli Ci pobrać aplikację do biegania lub jazdy na rowerze.

Aplikacje

Zazwyczaj porządne smartwatche oferują możliwość pobierania dowolnych aplikacji. Każdy model jednak ma określoną możliwość pobierania odmiennych aplikacji. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić i dostosować swój model do aplikacji, jakich będziemy używać. Taki sposób jest najlepszy, aby dowiedzieć się, który smartwatch jest najlepszy dla Ciebie.