Podporządkowała się też temu branża mody, bo przestaliśmy kupować "elegancko". Kluczowymi elementami naszej garderoby stały się miękkie dresy, fasony sportowe i rzeczy blisko ciała. Pokochaliśmy athleisure - stylowe ubrania zarówno do uprawiania sportu, jak i odpoczynku, relaksu, robienia rzeczy w swoim tempie. A najlepiej - wolno. 

Reserved za to szybko zareagowało na te potrzeby i do oferty wprowadziło kolekcję nazwaną właśnie Athleisure. I moglibyśmy chcieć z niej wszystko już na podstawie pięknej kampanii z Kasią Struss, ale dla marki to było za mało. Reserved postanowiło sprawdzić miękkie bluzy, topy, legginsy i kolarki (które z miejsca stały się bestsellerem) w użyciu. I w życiu, bo athleisure właśnie do tego służy - by w nim żyć. Zgodnie ze swoim organizmem, kondycją, w trosce o siebie. Kilkanaście nowych ambasadorek marki w setach z kolekcji spędziło trzy niedziele w skupieniu na trosce i milości do siebie. A my dołączyliśmy, żeby też trochę zwolnić i wejść głębiej w mądre rozmowy i rytuały, które docenia się najlepiej w trybie "slow motion". 

Pierwsza #SlowSunday miała miejsce w hotelu Radisson w Szklarskiej Porębie. To tu ambasadorki Reserved - Magda Jagnicka, Katarzyna Tychoniewicz (@kat.astro), Ofelia Iga Krefft i Ola Grzymska (@alexiiteresa) uczyły się medytacji pod okiem Marii Prokop, tworzenia kosmetyków naturalnych z Veoli Botanica Cosmetics i praktyki pilatesu z Igą Majewską z Warsaw Pilates. I wszystko to w otoczeniu niesamowitej przyrody najpopularniejszej stacji klimatycznej Dolnego Śląska. Niewiele osób wie, że warunki klimatyczne tego miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. 

Kolejna #SlowSunday z Reserved zaskoczyła nas lokalizacją. Spotkaliśmy się w Warszawie, która raczej nie należy do miast, które żyją wolno i "oddychają" świadomie. Tym bardziej magiczne było znalezienie tu mentalnej oazy, którą Reserved zorganizowało na kilka dobrych godzin w studiu Daylight. Dzień zaczął się nauką oddechu z Jagodą Klincewicz. Dotlenione miałyśmy trochę więcej mocy, żeby podczas transmitowanego na żywo panelu porozmawiać o tym, dlaczego "Self Protection is Love". Rozmowę poprowadziła Magda Mołek (kolejna ogłoszona oficjalnie ambasadorka Reserved) a w dyskusji wzięły udział modelki: Julia Banaś i Marta Dyks, redaktor prowadząca ELLE.pl Marta Kowalska, joginka Magdalena Janik i Anna Sołtys - dyrektor studia projektowego Reserved. Wszystkie zabiegane, ale wszystkie poszukujące balansu, na który sposobami podzieliły się z publicznością kanału facebookowego marki.

Warszawską niedzielę powoli zamknęła joga z Magdaleną Janik i warsztaty automasażu twarzy Warsztaty automasażu z Magdaleną Gabryś z Face Face Baby (masaż kostką lodu zostaje naszym prywatnym hitem i odkryciem roku).

Podczas tych dwóch wydarzeń Reserved ogłosiło oficjalnie 9 z 13 ambasadorek marki. Ostatnia #SlowSunday przeniosła się zaś do Londynu, gdzie kolejne świetne dziewczyny nauczyły nas nowych rzeczy. Jakich? Zobaczcie w naszej galerii.

Kolekcja Athleisure Reserved, którą podczas #SlowSundays miały na sobie ambasadorki marki Reserved jest wykonana z materiałów Eco Aware. Informacja sprawdzona na własnej skórze? Taką jakość i miękkość, nie mówiąc o dizajnie, miały do tej pory tylko kolekcje marek autorskich. Spieszcie się - w sklepie ELLE stan magazynowy Reserved Athleisure jest coraz mniejszy. I w ogóle nas to nie dziwi.