"Don’t Forget" zapowiedzią albumu „Masochism”?

Trzy lata po premierze balladowego singla „Downhill Lullaby”, amerykańska aktorka i wokalistka Sky Ferreira opublikowała nowy utwór „Don’t Forget”. Piosenka skomponowana i wyprodukowana została przez artystkę - z pomocą Jorge Elbrechta i Nowozelandki Tamaryn Brown. W recenzjach możemy przeczytać, że utwór jest  „nowofalowym zakrzywieniem czasu i uroczą terapią nostalgii”. Najprawdopodobniej singiel trafi na długo zapowiadany nowy album Amerykanki pt. „Masochism”, którego premierę już wielokrotnie przekładano. Pracę nad albumem artystka rozpoczęła jeszcze w 2015 roku, lecz problemy zdrowotne, zmusiły ją do przesunięcia daty premiery.

"Odmawiam wydania czegoś, co nie jest szczere. To nie jest coś, co mogę wymusić. Gdybym miała to zrobić wcześniej, naraziłabym na szwank siebie i wszystkich słuchaczy” - tłumaczyła wtedy artystka.

W nowym wywiadzie dla Vulture, Ferreira powiedziała, że jest pewna, że album ukaże się w ślad za nowym singlem, jeszcze w tym roku, lecz na szczegóły i dokładną datę premiery musimy jeszcze poczekać. Dodała także, że planuje wkrótce ogłosić trasę koncertową.

 

Sky Ferreira: kariera muzyczna i aktorska

Kariera wokalistki rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to artystka wydała swój debiutancki album „Night Time, My Time”. W marcu 2019 roku sporą popularność zyskał utwór "Downhill Lullaby”, po wydaniu którego, Ferreira dołączyła do Charli XCX w utworze "Cross You Out”.  Oprócz kariery muzycznej, Ferreira rozwija się aktorsko. Wystąpiła w serialu „Twin Peaks”, a  także m.in. w filmie „Baby Driver” , do którego nagrała także cover utworu „Easy” Lionela Richie.