Od kilku lat w astrologii pobrzmiewa teoria, że horoskop składa się z trzynastu, a nie dwunastu znaków zodiaku. Tym dodatkowym, nieparzystym znakiem jest Wężownik kryjący się pomiędzy Skorpionem i Strzelcem. Chociaż ta istota nie została jednogłośnie uznana za część oficjalnego zodiaku, naukowcy zajmujący się astronomią znaleźli dowody na jego istnienie. Gwiazdozbiór Wężownika może zatem w znaczący sposób wpływać na twój horoskop. Jeśli urodziłaś się pomiędzy 29 listopada a 18 grudnia, powinnaś samodzielnie zbadać tę teorię. Może się okazać, że twoje cechy osobowości czy miłosne dopasowania faktycznie pokrywają się z opisem zodiakalnej Trzynastki.

Konstelacja Wężownika - skąd wzięła się ta teoria? >>

Cechy osobowości Wężownika

Mówi się, że Strzelce urodzone w listopadzie mają w sobie przewagę cech Skorpiona. Jednak to, kim jesteś, może znacznie bardziej odpowiadać charakterystyce Wężownika. Trzynasty znak zodiaku jest uczciwy, niezależny, inteligentny i niezwykle błyskotliwy. Podobno nosi w sobie uzdrawiającą moc, która pomaga ludziom w jego otoczeniu. Wężownika reprezentuje symbol węża, istoty lubiącej żyć na krawędzi dobra i zła. Tak jak Skorpion czy Strzelec, jego sąsiedzi, ma serce przepełnione pasją. Kumulują się w nim głębokie emocje, czyniące go namiętnym znakiem zodiaku. Wężownik dobrze wie, jak kogoś uwieść. Potrafi wykorzystać swój tajemniczy urok, aby przyciągać innych, jak magnes. Uważa się go za drapieżną istotę, która rzadko się poddaje i jest zmotywowana, żeby osiągnąć każdy swój cel. W starożytnej mitologii wierzono, że Wężownik uzdrawia ludzi poprzez ich sny. Ten mistyczny znak ma boskie połączenie ze sferą duchową. Potrafi dobrze interpretować symbole z innego świata. Gwiazdozbiór Wężownika łączy się z Asklepiosem, grecko-rzymskim bogiem medycyny. Według mitu Asklepios był w stanie uzdrawiać chorych, a nawet przywracać ludzi do życia. Ten talent spowodował, że sam Hades wygnał go spod ziemi wysoko do gwiazd. Uzdrawiająca energia Asklepiosa jest uważana za jedną z cech Wężownika.

Wężownik łączy cechy Skorpiona i Strzelca, które czynią go namiętnym znakiem.

Trzynasty znak zodiaku ma odważne poglądy. Ceni uczciwość, dlatego nie boi się przekazywać światu swoich kontrowersyjnych opinii. W jego wypowiedziach pobrzmiewa cięty dowcip, trochę sarkastyczny jak u Skorpiona, a trochę zabawny i prowokujący jak przystało na Strzelca. W związku Wężownik nienawidzi rutyny. Potrzebuje partnera z wielkim temperamentem, który zrozumie jego nieustanną pasję do odkrywania świata. Co ciekawe, bywa chorobliwie zazdrosny. Kiedy kocha, bardzo broni swojego terytorium. Kto do niego pasuje i czy się z tym zgadzasz?

Dopasowanie zodiakalne Wężownika

Wężownik

Nie wszyscy mogą z powodzeniem umawiać się z tym samym znakiem zodiaku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wtedy nasze najgorsze cechy zostaną nam odzwierciedlone. Jednak dwa Wężowniki razem dobrze się bawią. Wspólnie wybierają się w dalekie podróże, które nadają im nowe cele. Dobrze rozumieją swoje zaangażowanie w pracę, podejście do duchowości i nieustającą potrzebę wolności. 

Ryby

Romantyczne Ryby rządzone przez Neptuna idealnie pasują do Wężownika. Oba te znaki od urodzenia są kreatywnymi marzycielami. Ryby dają z siebie wszystko w relacjach. Przyjmują rolę partnera, który wspiera, co dobrze pasuje do potrzeb Wężownika mającego wiele emocjonalnych trosk. Ci kochankowie wiedzą, jak rozmawiać o swoich uczuciach. Łatwo przystosowują się do zmian i są gotowi wspólnie zmieniać świat na lepsze. 

Koziorożec

Praktyczny i ambitny Koziorożec bardzo dobrze dogaduje się z Wężownikiem. Te znaki zodiaku to intelektualiści naturalnie napędzani pasją. Mogą być konkurencyjne zarówno w życiu prywatnym i zawodowym. Kiedy połączą się w parę, bardzo się wspierają, aby wspólnie osiągnąć wielki sukces. Koziorożec nie ma problemu z tym że Wężownik inwestuje większość czasu w siebie. Ilekroć jego kochanek pogrąży się w jednym ze swoich nastrojów, sprowadzi go na ziemię. Oto przykład dopasowania, które polega na czystej równowadze. 

Rak

Wężownik bardzo dobrze rozumie się z wrażliwymi znakami wodnymi. Rak nie jest wyjątkiem. Oboje są lojalni i zaborczy w miłości. Głębokie zrozumienie na poziomie emocji jest dla nich kluczem do udanego związku. Podobnie jak Ryby, Rak chętnie odgrywa drugoplanową rolę. Stawia Wężownika w centrum swojego świata, dając mu przestrzeń na duchowy rozwój. Buduje wokół niego bezpieczny dom, w którym Wężownik czuje się potrzebny. 

Waga

Wężownik i Waga świetnie ze sobą współpracują. Oto para artystów, którzy z entuzjazmem podchodzą do życia. Dogadują się od pierwszego spotkania, a ich rozmowy trwają godzinami. Oboje czują głód odkrywania nowych miejsc i nurkowania w nieznane. Waga to kolejny znak zorientowany na związek, który pragnie uszczęśliwić swojego partnera. Jeśli Wężownik wpadnie w depresyjny nastrój, Waga znajdzie sposób, by go uspokoić oraz pokazać mu nowe możliwości. Te dwa znaki prawdopodobnie rozpoczną swoją relację od przyjaźni, dopiero z czasem przeradzając ją w coś więcej.