W pierwszym odcinku podcastu „Piękno w każdej postaci” z dermatolożką, dr Ewą Chlebus rozmawia redaktor naczelna ELLE, Joanna Lorynowicz. Lekarze mogą nam pomóc wyleczyć lub załagodzić wiele problemów dermatologicznych, które sprawiają, że skóra prezentuje się źle, a my źle się z tym czujemy. Niesłusznie je bagatelizujemy, bo im dłużej trwają, tym bardziej negatywnie wpływają na samoocenę. W jakich przypadkach i jak szybko należy zareagować, żeby terapia trwała krócej i przyniosła dobry rezultat?  Jak poważnym problemem bywa brak akceptacji własnego wyglądu, do czego może doprowadzić? Czy kiedyś było łatwiej? Co robić, by uniknąć wykluczenia? O czym należy pamiętać podczas wizyty u dermatologa? Odpowiedzi znajdziecie w naszym podcaście.

,,Piękno w każdej postaci" to nowy podcast ELLE, nawiązujący do akcji społecznej o tym samym tytule, obecnej na łamach jesiennych i zimowych numerów ELLE oraz w serwisie ELLE.pl.

Nie tylko w podcaście, ale i w październikowym numerze przyglądamy się bliżej problemom skórnym. W sesji autorstwa sesja Sophie Harris-Taylor bohaterki zgodziły się pozować bez makijażu, choć dla wielu było to trudne doświadczenie z powodu trądziku czy zmian skórnych. „Pokazywanie niedoskonałości skóry sprawia, że ludzie czują się mniej samotni w walce ze swoimi problemami” – mówi w wywiadzie fotografka. Całość wywiadu znajdziesz w październikowym wydaniu ELLE.