Zmiana koloru? Nic prostszego, w szybki sposób możemy nawet diametralnie zmienić odcień naszych włosów. Przysłowiowe problemy pojawiają się później, gdy kolor zaczyna schodzić, a zamiast pięknego blondu, na czubku głowy mamy ciemny odrost. Niestety, nie wszyscy mają czas czy budżet, żeby zjawiać się w salonie fryzjerskim co 4-5 tygodni. Co wtedy? Na pomoc przychodzą modne Skandynawki, które mają na to sposób. 

Na czym polega trend "Scandi hairline", który opanował już TikTok?

Od kilku sezonów panuje trend na bardzo twarzowe, ale nieidealne fryzury (czyt. od linijki), które po prostu wyglądają naturalnie. Jakby nasze blond pasemka były rozjaśnione od słońca, bo przecież całe lato spędziłyśmy we Włoszech, w Grecji czy na Helu. W teorii. 

Jednak gdy farba zaczyna blaknąć, również efekt nie jest już tak świetny. Na szczęście mieszkanki Skandynawii mają trik, który pokochały już użytkowniczki serwisów społecznościowych. Zwłaszcza TikToka. O co chodzi ze "Scandi hairline"? Ta technika ma ukryć nasz odrost i polega na rozjaśnieniu tylko "baby hair" oraz pasemek z przodu, tuż przy czole. Tak jak pada słońce. Kolorysta tworząc ten skandynawski look używa do tego tylko cienkiego grzebienia, aby zebrać wszystkie krótkie włoski. Co ważne, farbuje je o ton, maksymalnie dwa tony jaśniej niż nasz naturalny odcień. Ten trend jest łatwy do odtworzenia i nie zmusza nas do siedzenia 6 godzin u stylisty fryzur z całym opakowaniem folii aluminiowej na głowie. Efekt subtelnie rozjaśnionych włosów gwarantowany. Rysy twarzy są delikatniejsze, a twarz wypoczęta. Ten efekt optyczny odmładza nawet o kilka lat. 

@monika_mua_ Scandinavian Hairline trend had to give this a go hehe @Denise Phillips @Megan Mc Keown Hair nailed it #scandinavianhairline #scandihair #blondehair #trendinghairstyle #hairtransformation ♬ Just A Girl - No Doubt

Lekkie zamaskowanie wspomnianego odrostu, jest proste w utrzymaniu i nie sprawi, że od ilości rozjaśniacza zaczną wypadać włosy. Wręcz przeciwnie, kosmyki odpoczną od chemicznych produktów. Najważniejsze jest ustalenie tonacji pasującej do kolorytu cery, jak i bazy na włosach. Co więcej, zabieg powtarzamy co kilka miesięcy. Tak, tak rzadko!

Fanką "Scandi hairline" są nie tylko influencerki, ale również gwiazdy Hollywood. W tym looku widziana była Millie Bobby Brown, aktorka znana m.in. ze "Stranger Things". I choć ten trend był hitem latem, jesteśmy pewne, że będzie miał jeszcze większe grono jesienią i zimą. Przecież wtedy wybieramy się na egzotyczne wakacje np. do Azji. Czasem tylko zwiedzamy te miejsca palcem po mapie, ale o tym nikt nie musi wiedzieć. Natomiast nasza fryzura jest jak pamiątka z udanych, ciepłych wakacji.

"Scandi hairline" - jak uzyskać podobny efekt w domu?

Jeśli lubicie domowe eksperymenty rodem z salonu fryzjerskiego, mamy dla was coś specjalnego. Efekt “Scandi hairline” możecie również uzyskać samodzielnie, stosując kosmetyki stopniowo rozjaśniające. Za te drogeryjne produkty nie zapłacicie więcej niż 60 zł.