Następna popularna marka kończy swoją działalność 

Kolejne marki się zamykają lub ogłaszają bankructwo, a do tego grona dołączyła właśnie  Sies Marjan, założona przez holenderskiego projektanta Sandera Laka. Po ponad czterech latach działalności zamyka się całkowicie i znika z modowego rynku, o czym poinformowano za pomocą oświadczenia przesłanego do Business of Fashion. Jak się okazuje, głównym powodem takiego stanu rzeczy jest globalna pandemia, która doprowadziła do upadku finansowego firmy. "To, nad czym pracowaliśmy dotychczas, było spełnieniem marzeń. Dziękuję wszystkim, którzy przez lata poświęcili swój czas i talent dla Sies Marjan" napisał w oficjalnym dokumencie jej dyrektor kreatywny. W ostatnim czasie markę wspierali finansowo Nancy i Howard Marks, ale to niestety nie wystarczyło, by uratować Sies Marjan przed upadkiem. Istotny wpływ miał też fakt, że jeden z głównych punktów sprzedaży marki, dom handlowy Barneys, zbankrutował w zeszłym roku. "Jako młoda i niezależna firma znacząco odczuliśmy wpływ Covid-19. Z ciężkim sercem podjęliśmy bardzo trudną decyzję o zamknięciu naszej firmy" dodał Lak.

Camaieu wycofuje się z Polski. Francuska marka odzieżowa zamyka stacjonarne sklepy i sprzedaż online>>

Przypomnijmy, że Sies Marjan zostało założone w 2015 roku, kiedy Sander Lak - po latach pracy dla Balmain, Dries Van Noten i Phillip Lim - zdecydował się pójśc na swoje. Jego autorski projekt zadebiutował rok później w Nowym Jorku, gdzie z marszu zdobył grono oddanych fanów, wśród których były najbardziej wpływowe redaktorki mody, stylistki i osobowości internetowe, a nawet takie gwiazdy, jak Beyoncé, Bella Hadid i Kaia Gerber. W 2018 roku marka zdobyła nagrodę CFDA Swarovski Award jako jeden z najciekawszych wschodzących talentów w branży.

Sies Marjan wyróżniało się uwielbieniem kolorów oraz niebanalnych wzorów i słynnymi już sukienkami o swobodnych, wręcz "płynących" krojach. Zamknięcie następuje w trybie natychmiastowym dziś - zresztą już teraz marka prawie w całości zniknęła w sieci. 

Alessandro Michele zapowiada zmiany w Gucci: "Nasze lekkomyślne działania spaliły dom, w którym mieszkamy">>