Początkowo kojarzony z kulturą surferów i deskarzy z Zachodniego Wybrzeża, streetwear swoje korzenie ma również w hip hopie, japońskiej modzie streetowej, a także... w haute couture.

Streetwear w wersji lux

Tak, tak, streetwear może być również luksusowy! Świadczyć o tym mogą legendarne już bluzy Givenchy z sezonu jesień-zima 2011, czy "trampki" od Isabel Marant, a także ostatnia kolekcja butów Vans zaprojektowanych przez Kenzo. Na dodatek, do listy najepiej ubranych mężczyzn redaktorzy mody zaliczają nie tylko Brada Pitta w smokingu, ale również Kanye Westa i A$AP Rocky'ego, czyli najbardziej znanych przedstawicieli streetwearu.

Streetwear w Polsce

Także w naszym kraju streetwear przechodzi renesans. Marek, które narodziły się na blogach i serwisach typu Tumblr są setki! Z każdym miesiącem ich liczba rośnie i nic nie wskazuje na to, żeby Polacy mieli przestać kupować t-shirty z (często ironicznym) przekazem oraz bawełniane bluzy. Hitem ostatniej zimy były: czapki "Hi Mom" od ReBell i bluza Thunder Blond, którą nosi także Anja Rubik. Projekty MISBEHAVEMISBHV doceniła m. in. modelkaJourdann Dunn. Chyba nie musimy wspominać o ogólnoświatowym sukcesie Local Heroes - w ich rzeczach widziani byli Justin Bieber, Rihanna, CaraDelevingne,RitaOra oraz JAC.

Pozostaje tylko pytanie - a czy ty już jesteś fanem mody streetwear?

Zobacz shopping streetwear >>

 

Zobacz też:

Street fashion >>

Ulubione sklepy blogerek >>

Spodnie rurki >>

Blog DIY - typujemy najlepszy >>

Czapki beanie >>