Wczoraj rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób o charakterze publicznym, państwowym i religijnym. Wprowadzono też ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych (apteki, sklepy spożywcze i drogerie działają wszędzie!) Zmieniają się też zasady funkcjonowania restauracji, kawiarni i barów. Knajpy będą mogły wciąż sprzedawać jedzenie, ale nie będzie można spożywać go na miejscu. Zamówienia będzie można brać na wynos lub też z dostawą do drzwi.

Jak zrobić żel antybakteryjny do rąk w domu? Poznaj przepis na skuteczny płyn do dezynfekcji rąk >>

Serwis Pyszne.pl idzie o krok dalej i teraz świadczyć będzie dostawę pozwalającą uniknąć kontaktu fizycznego. Obejmie ona wszystkie restauracje w serwisie. Dostawcy zostali poinstruowani, aby dzwonić do drzwi klientów i zostawiać torbę z jedzeniem przed drzwiami. Rozwiązanie to zostało zastosowane we wszystkich krajach europejskich, gdzie działa Takeaway.com, którego częścią jest Pyszne.pl.

Polscy immunolodzy zalecają dietę roślinną na czas pandemii koronawirusa. Badacze uważają, że to właśnie ten sposób odżywiania wzmocni odporność organizmu >>