Advertisement

„Furioza" w serialowej ekranizacji

Canal+ szykuje niespodziankę dla swoich widzów. W lutym stacja wyemituje cztery odcinki hitowej produkcji „Furioza", która przyciągnęła do kin rzeszę widzów – w weekend otwarcia obejrzało go ok. 120 tys. osób (!). Według wstępnych zapowiedzi, scenariusz serialowej wersji filmu Cypriana T. Olenckiego – ku uciesze wszystkich – został wzbogacony o nowe wydarzenia, fakty i pogłębione historie głównych bohaterów. Kiedy premiera serii i kto znajdzie się w obsadzie? Szczegóły poniżej. 

„Furioza" – obsada i fabuła

„Furioza", czyli jedna z najgłośniejszych polskich premier minionego roku, bez lukru i bez cenzury ukazuje brutalność środowisk piłkarskich kibiców, handlarzy narkotyków, układów politycznych i policji próbującej za wszelką stawić czoło mafijnej układnce. Serial od samego początku nabiera zawrotnego tempa, nie szczędząc widzom dreszczu emocji. 

„Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą" – czytamy w opisie produkcji. 

Na ekranie zobaczyć można całą plejadę polskich aktorów. Oprócz Mateusza Damięckiego, Mateusza Banasiuka, Wojciecha Zielińskiego i Weroniki Książkiewicz w rolach głównych występują także: Szymon Bobrowski, Łukasz Simlat, Janusz Chabior, Konrad Eleryk czy Paulina Gałązka. 

„Furioza” bardzo wiele mnie nauczyła. Na plan przyjeżdżałem o piątej rano, charakteryzacja trwała dwie godziny. A ja byłem szczęśliwy jak nigdy. Ładowałem się rolą Goldena z każdą minutą spędzoną przed lustrem, kiedy na moim ciele pojawiał się kolejny tatuaż, kolejna blizna. To było wspaniałe uczucie, jakby moje akumulatory ktoś podłączył do prądu – zdradza Mateusz Damięcki, który do roli Goldena przygotowywał się od przeszło trzech lat. 

Plakat promujący film „Furioza" / mat. prasowy Kino Świat

Za scenariusz i reżyserię „Furiozy" odpowiada znakomity duet – Cyprian T. Olencki i Tomasz Klimala. 

„Furioza" jako serial – kiedy premiera i gdzie oglądać online? 

Emisję dwóch pierwszych odcinków „Furiozy" zaplanowano na 19 lutego o godz. 21:00, a kolejne dwa dzień później, 20 lutego o 21:30 na antenie Canal+ Premium. Zdecydowanie wcześniej, bo już 4 lutego, serial obejrzą subskrybenci serwisu Canal+ online.

Warto dodać, że serialowa ofensywa Canal+ trwa w najlepsze. Kilka miesięcy temu do oferty stacji dołączyły między innymi „Klangor”, „Kruk: Czorny woron nie śpi”, niedawno również „Planeta Singli. Osiem historii”, a jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia widzowie mogli zapoznać się z jeszcze jedną ciekawą produkcją – jest nią „Wilk”, miniserial, który został stworzony wspólnie przez Canal+ Polska oraz Papaya Films.