Historia brytyjskiej monarchii, adaptacje głośnych powieści, a także trzymająca w napięciu fabuła. Te cechy mają w sobie seriale, na które czekamy niecierpliwie. Chodzi o 5 premier na jesień 2020, które z pewnością narobią sporo zamieszania. Do tej listy dodamy również świetną obsadę, głośnych twórców oraz mocne kobiece postacie. Na które seriale czekamy? Poznaj najważniejsze tytuły.

Gambit królowej (Netflix), premiera 23.10.2020

Gambit królowej / serwis prasowy

Ten miniserial Netflix oparto na książce z 1983 roku, autorstwa Waltera Tevisa o tym samym tytule. To opowieść o wybitnej szachistce, która odkrywa swój talent przypadkowo, podczas pobytu w sierocińcu. To nie jedyna rzecz, do jakiej Beth Harmon ma dryg - są to również środki odurzające. Główna bohaterka uzależnia się od nich już w wieku ośmiu lat. W trakcie kolejnych odcinków zobaczymy jej drogę na szczyt. Czy uda jej się pobić arcymistrza z ZSRR? Tego nie powiemy, ale już nigdy nie spojrzycie na szachownicę tak samo. 

Dlaczego warto jeszcze włączyć "Gambit Królowej"? Możemy na razie jedynie ujawnić, że Anya Taylor-Joy jest fenomenalna w roli Beth! Na dodatek, pojawił się również wątek polski, a jest nim Marcin Dorociński wcielający się w sowieckiego mistrza szachów. 

Od nowa (HBO), premiera 26.10.2020

Od nowa / serwis prasowy

Już sama obsada robi wrażenie. Nicole Kidman i Hugh Grant grają w premierowym serialu HBO małżeństwo. Ona jest uznaną terapeutką i może pochwalić się kochającym mężem. Oboje wychowują syna uczęszczającego do elitarnej szkoły w Nowym Jorku. Ta idylla nagle się kończy, a świat Grace staje na głowie. Kobieta musi poradzić sobie z zaginięciem męża, który okazuje się być kimś innym oraz ze śmiercią w swoim otoczeniu. Niestety sprawa staje się głośna, a sama bohaterka "sprzeniewierzyła się radom, które sama dawała innym." Jak potoczy się ta historia?

Twórcą tego nowego miniserialu HBO jest David E. Kelley, autor takich hitów jak "Wielkie kłamstewka", "Ally McBeal", "Boston Public", "Kancelaria adwokacka" czy "Doogie Howser, lekarz medycyny".

Branża (HBO), premiera 10.11.2020

Branża / serwis prasowy

Do stworzenia tego serialu HBO połączyło siły z BBC, a pierwszy odcinek wyreżyserowała Lena Dunham. To opowieść o młodych bankierach z londyńskiej firmy Pierpoint & Co. odkrywających toksyczny świat korporacji. Szklane sufity, praca a rasa, mobbing, ambicje, narkotyki i romanse - te tematy podejmie serial "Branża". 

The Crown (Netflix), premiera 15.11.2020

Fanów "The Crown" nie trzeba szczególnie namawiać na obejrzenie kolejnego sezonu. Od wielu miesięcy widzowie niecierpliwie czekają na kolejne odcinki. Dlaczego tak bardzo nie mogą doczekać się 4. serii? Bo to właśnie wtedy pojawi się postać Diany Spencer, przyszłej księżnej Walii, a także Margaret Tatcher. W tę drugą wciela się Gillian Anderson ("Z archiwum X", "Sex Education", "The Fall").

"Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Natomiast Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer, co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały."

Bridgertonowie (Netflix), premiera 25.12.2020

Bridgertonowie / serwis prasowy

Serial inspirowany bestsellerowymi powieściami autorstwa Julii Quinn! 

Epoka regencji. Daphne Bridgerton wkracza do wielkiego londyńskiego świata. Jej celem jest znalezienie męża, a przede wszystkim miłości. Niestety jej starszy brat odrzuca kolejnych konkurentów o jej rękę, nie pomagają również oszczerstwa zamieszczone w plotkarskiej gazecie. Na pomoc młodej lady przychodzi rozchwytywany w kręgach książę Hastings. Choć twierdzą, że nie są sobą zainteresowani, chemia między tą parą jest ogromna. 

"To romantyczny, skandalizujący i błyskotliwy serial, który pokazuje, że prawdziwa przyjaźń jest ponadczasowa, z siłą rodziny lepiej nie zadzierać, a o miłość zawsze warto walczyć" - możemy przeczytać w oficjalnym opisie tytułu. Twórcą jest Chris Van Dusen, który pracował przy "Skandalu", "Chirurgach" i "Prywatnej praktyce".