Marta Kowalska, elle.pl, redaktor prowadząca: "The End of the F***ing World", Netflix

Wizja końca świata w tytule nie brzmi zbyt optymistycznie, szczególnie dziś. Ale nie dajcie się zwieść - tu nie będzie apokalipsy. Będą za to tylko (i aż) piękne prywatne katastrofy bohaterów wyjętych z komiksu Charlesa Forsmana. Serial połkniecie w dwie noce na jednym wdechu. Szczególnie, jeśli macie słabość do przygód rodem z "Moonrise Kingdom" i własnych licealnych czasów. Kiedy pokręcone nastoletnie związki były miłością do końca świata i o jeden dzień dłużej. Dla niektórych dorosłych wciąż są...

Znalezione obrazy dla zapytania: end of the fun**in world

Marta Drożdż, redaktor naczelna ELLE Polska: „Wspaniała Pani Maisel”, Amazon Prime 

Dziewczyna o nieprzeciętnym poczuciu humoru w Ameryce, w latach 50. na skutek nieplanowanego rozstania z mężem staje pewnego wieczoru przed publicznością w klubie stand-up’u i komentuje to, co się u niej właśnie wydarzyło w życiu. Z cynizmem, inteligencją i odwagą, bo w tamtych czasach stand-up był wyłącznie zarezerwowaną sztuką dla mężczyzn. I tak powoli zaczyna się jej kariera wbrew panującym stereotypom, że miejsce żony jest przy mężu, dzieciach i w domach. Piękne wnętrza, ubrania, postawy ludzkie i dobra dawka humoru, która chyba dziś jest potrzebna każdemu z nas. Do tego świetny obraz Ameryki z tamtych lat. Momentami, aż niewiarygodny. I genialne dialogi, choć momentami trochę przelukrowane, to błyskotliwe. Uczta wizualna dla wszystkich, którzy kochają modę i lubię cięte riposty.

Marieta Żukowska, aktorka: „Sześć stóp pod ziemią”, HBO 

Wierzę, ze w tych trudnych czasach uratuje nas humor, dystans, no i może odrobina sarkazmu. Wszytko to znajdziemy w cudownym serialu „Sześć stóp pod ziemią”. Nie pójdziecie spać aż nie skończycie:) O rodzinie, pragnieniach, ukrytych namiętnościach i tajemnicach, które skrywamy na dnie serca.

Marta Krupińska, ELLE Polska, dział uroda: „Spisek przeciwko Ameryce”, HBO

Oglądam „Spisek przeciwko Ameryce”. Nowy miniserial HBO na podstawie powieści Philipa Rotha przedstawia alternatywną wersję historii. A gdyby w USA w trakcie II wojny światowej do głosu doszli faszyści? Przesłanie bardzo na czasie, bardzo dające do myślenia. Plus świetne role Winony Ryder i Zoe Kazana.

Znalezione obrazy dla zapytania: spisek przeciwko ameryce

Agnieszka Wróbel, elle.pl: The Wire, HBO

Domowa izolacja sprawiła, że w końcu sięgnęłam po jeden z najlepiej ocenianych seriali w historii telewizji. "The Wire", który w polskim tłumaczeniu oznacza "podsłuch" to wielowątkowa opowieść o bezwzględnym prawie ulic Baltimore. Poznajemy (uwaga, wczuwam się w język serialu) grupę "narkopsów" robiących wszystko, żeby wywęszyć szajkę narkotykową, której wpływy sięgają aż do miejskiego ratusza. Nazwanie produkcji Davida Simona serialem o potyczkach policjantów z gangami narkotykowami byłoby jednak obraźliwe. "Prawo ulicy" jest dogłębną penetracją systemu zależności i wpływów, z miastem Baltimore w tle. Nikt nie jest tu czysty, każdy ma swój interes i jest czyimś dłużnikiem. Ekipie "The Wire" w niezwykle realistyczny sposób udało się pokazać miejsca i ludzi, o których Ameryka chciałby zapomnieć. Trudno w to uwierzyć, ale "The Wire" nigdy nie otrzymał żadnej nagrody Emmy ani Złotego Globa.

Orina Krajewska, aktorka i promotorka medycyny holistycznej: "Outsider", “Niewiarygodne”, “Black Mirror”; Netflix

Chwila zatrzymania, chwila oderwania. Abstrakcja, zagadka, psychologia, kryminał. Pogranicze rzeczywistości i bliskiej przyszłości. Szukam i porównuje. Z seriali wciągnęłam już najnowszą produkcję HBO “Outsider” na podstawie powieści Stephena Kinga. Dobre 7 na 10. Obejrzałam głównie dla aktora - Bena Mendelsohna, którego uwielbiam w świetnym serialu HBO “Bloodline” (10/10). Na Netflix bardzo polecam serial “Niewiarygodne” ze wspaniałymi rolami Merritt Wever i Toni Collette. Mocny, poruszający, wciągający. Wczoraj zobaczyłam pierwszy odcinek trzeciego sezonu “Westworld”. Wydawałoby się że to opowieść o alternatywnej rzeczywistości, ale tak przy oglądaniu “Black Mirror” czuję tu ten sam rodzaj niepokoju - już nie jestem pewna czy to na pewno historia o dalekiej przyszłości…

Anna Luboń, ELLE Polska, dział kultura: "Obsesja Eve", HBO

Chyba jednak nie należę do osób, które w trudnym czasie lubią oglądać depresyjne seriale. Odnalezienie się w nowej sytuacji zabiera nam tyle energii, że serial powinien odrywać od rzeczywistości. Ale jednocześnie musi być na poziomie - nie przyjmiemy teraz byle czego. Odradzam zatem katastroficzny (choć znakomity) "Dzień za dniem", strzeżcie się go! Polecam "Obsesję Eve" - absurdalną historię seryjnej morderczyni i ścigającej ją agentki brytyjskiego wywiadu. To historia z tych, że wszystko się da zrobić, nikt ani nic nie może stanąć nam na przeszkodzie. Psychopatyczna Villanelle usuwa ze swojej drogi potencjalnych i realnych wrogów i otrzepuje drogą kreację od projektanta - na równi bowiem z zabijaniem kocha modę i piękno. No i bardzo dobrze. Zbliża się 3 sezon, więc akurat teraz warto nadrobić dwa pierwsze. A jeśli ktoś poczuje że "Obsesja Eve" jest za bardzo grzeszną przyjemnością, zawsze jest, w miarę jeszcze świeży sezon "Nowego papieża". Nie wiadomo tylko, czy ten papież kogokolwiek może rozgrzeszyć...

Znalezione obrazy dla zapytania: obsesja eve

Ewa Stępień, elle.pl: "The Morning Show", Amazon Prime

Przebywanie na home office i w izolacji sprawia, że nadrabiam wszystkie zaległości filmowo-serialowe. Jednym z nich jest właśnie "The Morning Show" dla Apple TV. Naprawdę nie wiem, dlaczego tyle czekałam na obejrzenie tego serialu. Uważam, że to jedne z najlepszych ról Jennifer Aniston i Reese Witherspoon w ciągu ostatnich kilku lat. Poza tym wciągająca historia ze skandalem #MeToo w tle - to trzeba zobaczyć.

Wciągające seriale. Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i innych platformach streamingowych? >>

Bovska, piosenkarka: "The Valhalla Murders", "To nie jest ok", Netflix

Czasem mam wrażenie ze na Netflixie obejrzałam już chyba wszystko. Polecę zatem to co widziałam ostatnio. Po pierwsze bardzo krótki serial „To nie jest ok”. Lubię kryminalne - obejrzałam "The Valhalla Murders". Nie wiem czy pojawia się tam w ogóle jakikolwiek kolor poza szarością. Jednak islandzka opowieść o seryjnych morderstwach trzyma w napięciu.

Aleksandra Zawadzka, elle.pl: "Grace & Frankie", Netflix

Dwie emerytki, Grace oraz Frankie, rywalizują ze sobą od zawsze i nie darzą się szczególną sympatią. Spotykają się jednak ze sobą regularnie ze względu na długoletnią przyjaźń ich mężów. Aż do momentu, kiedy okazuje się, że Robert i Sol tak naprawdę są w sobie zakochani i chcą rozwieść się z żonami, by w końcu oficjalnie być razem. Wtedy całe życie sztywnej założycielki wielkiej firmy kosmetycznej i hipisowskiej nauczycielki sztuki przewraca się do góry nogami - na dodatek sytuacja zmusza je do tego, by przez jakiś czas zamieszkały razem. Szybko okazuje się jednak, że obie kobiety zaczynają się wzajemnie wspierać i uczyć od siebie innego podejścia do życia, a nawet przeżywają drugą młodość. To przezabawny serial komediowy ze świetnymi aktorkami w rolach głównych - Jane Fondą i Lily Tomlin, które ostatni raz wspólnie na ekranie można było oglądać w filmie "Od dziewiątej do piątej" z 1980 roku. ​

Ten nowy serial Netflix ma rekordowe wyświetlenia! Oglądało go więcej osób niż "Stranger Things 2" >>

Znalezione obrazy dla zapytania: grace frankie

Katarzyna Zawadzka, aktorka: "Zielona granica", Netflix

Moim ostatnim odkryciem jest "Zielona granica". Serial, który można obejrzeć na platformie Netflix. Już to, że akcja dzieje się w amazońskiej dżungli było dla mnie szalenie pociągające. Piękne zdjęcia, pierwotność i znaczenie natury. Symbioza rdzennych mieszkańców z lasem, mitologizacja historii. Szamanizm, magia, rytuały to tło kryminalnego wątku serialu.

Agnieszka Prokopowicz, ELLE Polska: "Sukcesja", HBO

Totalnie wpadłam po uszy i zakochałam się w "Sukcesji". Kto jeszcze nie widział... koniecznie! Opowieść o rodzinie magnata mediowego ze Stanów Zjednoczonych, Logana Roya, którą poznajemy w momencie przekazania władzy przez ojca rodziny następcom. Następców jednak jest czworo. I każde z dzieci ma ochotę na tę sukcesję. Kendall Roy (Jeremy Strong), starszy syn z drugiego małżeństwa, jest prezesem jednego z oddziałów firmy i wydaje mu się, że będzie oczywistym następcą ojca. Roman Roy (Kieran Culkin), młodszy brat stawia w życiu na rozrywkę i dobrą zabawę. Siobhan “Shiv” Roy (Sarah Snook), jedyna córka, jest doradcą politycznym. Connor Roy (Alan Ruck), jedyne dziecko z pierwszego małżeństwa Logana, żyje w Nowym Meksyku i swoim własnym, nieco dziwacznym świecie. Wszyscy oni w obliczu możliwości przejęcia władzy obnażą swoje najgorsze strony. Nie ma tu ani jednej jednoznacznej postaci, genialne role aktorskie. Smakowite!