"You" na Netflixie trafiło do kategorii "thrillerów psychologicznych". To jednak bardziej młodzieżowy serial, w który został podkręcony scenami grozy. (Uwaga spoilery!) Opowiada historię wielkiej "miłości". Joe Goldberg - tej roli Penn Badgley, którego na pewno kojarzycie z "Plotkary", zakochuje się w Guinevere Beck. Od tej pory śledzi każdy jej krok, monitoruje co robi jego dziewczyna (pomagają mu w tym całkiem nieźle media społecznościowe), a osób, które mogą przeszkodzić w ich romansie, po prostu się pozbywa (morduje m.in. eks chłopaka Beck i jej najlepszą przyjaciółkę). W ostatnim odcinku zamyka w szklanej klatce swoją ukochaną. Chociaż wszystko wskazuje na to, że Beck uda się uciec, na końcu dowiadujemy się, że Joe i ją zabił, a przy okazji w zabójstwo wrobił jej psychoterapeutę (więcej o serialu przeczytacie tutaj >>>>). 

W ostatnich scenach pojawia się też była dziewczyna Joe - Candace (Ambyr Childers). Fani serialu "You" od razu zadali sobie pytanie, czy Beck mogła przeżyć. Skoro Joe był przekonany, że zamordował Candace, a ona przychodzi do jego księgarni, to czy podobnie mogłoby być z Beck? Na Twitterze pojawiło się już kilka teorii na ten temat, a fani serialu wyliczają fakty, które przemawiają za tym, że Beck żyje.

 

 

 

 

Po pierwsze, w serialu nie pokazali ciała głównej bohaterki (z drugiej jednak strony - czy nie byłoby to zbyt drastyczne?). Poza tym, Joe na końcu mówi: "I don’t kill people I love. You’re not listening” (Nie zabijam ludzi, których kocham. Nie słuchasz mnie). Fani twierdzą, że w takim razie nie mógłby zabić Candace ani Beck. 

Teorii, że Beck jednak żyje, zaprzecza jednak wywiad, którego Elizabeth Lail udzieliła Vulture. Aktorka przyznała w nim, że od początku wiedziała, że grana przez nią bohaterka zginie na końcu pierwszej serii.