Jak zawsze Netflix starannie porcjuje nam informacje o swoich nowościach. O tym, że zbliża się premiera "The Eddy" z Joanną Kulig wiemy już od kilku tygodni. Poznaliśmy już pierwszy teaser, fabułę i zobaczyliśmy oficjalne plakaty. Jednak dopiero teraz Netflix postanowił zamieścić pierwszy zwiastun produkcji, za którą odpowiada Damien Chazelle, twórca "Whiplash" oraz "La La Land". 

"The Eddy" na Netflix: o czym jest serial z Joanną Kulig?

W informacji prasowej o "The Eddy" możemy przeczytać: "To ośmioodcinkowy oryginalny miniserial Netflix, którego akcja toczy się w tętniących życiem, wielokulturowych dzielnicach współczesnego Paryża. Elliot Udo, niegdyś ceniony nowojorski pianista jazzowy, jest współwłaścicielem podupadającego klubu The Eddy. Występuje także w roli managera kapeli prowadzonej przez Maję - piosenkarkę, będącą z nim w burzliwym związku. Kiedy Elliot odkrywa, że jego wspólnik Farid może być zaangażowany w szemrane interesy w klubie, na światło dziennie wychodzą również inne tajemnice, o których nie miała pojęcia nawet żona Farida, Amira. A gdy do Paryża - i do mieszkania Elliota - z niespodziewaną wizytą przyjeżdża jego zagubiona, nastoletnia córka, Julie, jego życie zawodowe i osobiste zaczyna się rozpadać, a on sam konfrontuje się ze swoją przeszłością, walcząc jednocześnie o utrzymanie klubu i starając się chronić najbliższych"

"The Eddy" na Netflix: obsada i data premiery

"The Eddy" trafi na Netflix już za kilka tygodni a dokładnie 8 maja. U boku Joanny Kulig w "The Eddy" wystąpią również: André Holland, Tahar Rahim, Leïla Bekhti, Amandla Stenberg, Melissa George (Terapia), Adil Dehbi (How I Became a Superhero), Benjamin Biolay (Ból), Tchéky Karyo (Zaginiony) oraz debiutujący na ekranie raper Sopico.

Uwaga, w dniu premiery "The Eddy" na Netflix, wytwórnia Arista Records udostępni także oficjalną ścieżkę dźwiękową z oryginalnymi utworami z serialu. 

"The Eddy" na Netflix: oficjalny zwiastun