Sennik: zakonnica

Siostra zakonna to motyw, który występuje w sennikach znacznie częściej niż mogłoby się wydawać. Co więcej, jej postać niekoniecznie musi odsyłać śniącego do problematyki religijnej. Osoby wierzące czują się niejednokrotnie zobowiązane do przyjęcia takiej wykładni, jednak w przypadku ateisty kwestia tłumaczenia snu będzie bardziej złożona.

Najważniejszą sprawą pozostaje zachowanie ścisłego związku pomiędzy interpretacją snu a naszą aktualną sytuacją życiową. Senniki proponują przeważnie rozmaite ścieżki interpretacyjne, a wiele z nich wzajemnie się wyklucza. Aby się w tym nie pogubić, warto jeszcze przed lekturą zadać sobie pytanie, co sądzimy o naszym obecnym życiu. Jak sobie w nim radzimy? Czego pragniemy? Czy przed czymś uciekamy? Szczere odpowiedzi okażą się tu niezwykle pomocne.

W przypadku nocnych marzeń o zakonnicy podstawowa uwaga jest taka, że ów sen z pewnością nie świadczy o naszej wrodzonej świętości. Wręcz przeciwnie: według senników, kobieta w stroju zakonnym symbolizuje często ciemną stronę ludzkiej psychiki. Jej pojawienie się nie musi jednak oznaczać dla śpiącego katastrofy. 

Liczyć się będzie każdy szczegół naszego snu. Przykładowo, młoda zakonnica oznacza drzemiące w nas niespełnione marzenia i pokusy. Z kolei siostra zakonna w podeszłym wieku stanowi wskazówkę, żebyśmy uczyli się na własnych błędach.

Śpiewająca zakonnica świadczy o tym, że nasze serce z jakichś powodów nie potrafi zaznać spokoju. Zakonnica pogrążona w żarliwej modlitwie to oznaka nieczystego sumienia.

Ciekawych tłumaczeń snu możemy się spodziewać wówczas, jeśli w jego trakcie przychodzi nam rozmawiać z zakonnicą. Senniki podają w takim przypadku podwójną interpretację. Rozmowa może oznaczać czekającą nas niebawem świetną propozycję pracy albo całkowitą zmianę zawodu. Może jednak także sugerować, że powinniśmy się bacznie przyjrzeć własnemu życiu oraz błędom, jakie w nim popełniamy.

Sennik: walizka. Co oznacza walizka we śnie?>>

Sennik: zakonnica w czarnym habicie

Dobry sennik zwróci również uwagę na strój widzianej przez nas w nocy siostry zakonnej. Zakonnica w czarnym habicie może niepokoić, zwiastuje bowiem nadchodzące nieszczęście - dojmujące cierpienia, chorobę, a może nawet śmierć w gronie najbliższej rodziny.

Sennik: zakonnica w białym habicie   

Polskie senniki podają, że widziana we śnie zakonnica w białym habicie oznacza pozytywne zmiany w naszym życiu. Nie cieszmy się jednak przedwcześnie - w senniku arabskim to właśnie biały habit zakonny stanowi zapowiedź śmierci. 

Sennik: zakonnica z dzieckiem

Symbolika zakonnicy z dzieckiem wydaje się dość klarowna: powinniśmy zacząć zwracać większą uwagę na nasze życie rodzinne. Widok zakonnicy w ciąży stanowi przestrogę przed zabronionym czynem, który mógłby ściągnąć na nas społeczny ostracyzm. 

Sennik: pływać. Co oznacza sen o pływaniu?>>

Sennik: zakonnica i ksiądz

Widzenie we śnie takiego duetu powinno dać do myślenia osobom religijnym - oznacza bowiem spore zaniedbania w kwestiach wiary. Przy tej okazji warto przemyśleć swój stosunek do Boga, Kościoła i sakramentów. 

Na koniec należałoby jeszcze odnieść się do samej osoby śniącej. Kiedy kobieta śni o byciu zakonnicą, może to stanowić dla niej sygnał, aby przywiązywała nieco mniejszą wagę do dóbr materialnych. Z kolei męski sen o zakonnicy sugeruje, że jego "twórca" obawia się zaangażować w poważny związek. Nie czuje się bowiem gotów do wzięcia na siebie roli odpowiedzialnego partnera. 

A jeśli we śnie widzimy trzy zakonnice? Cóż, takie sny wskazują jednoznacznie na powołanie zakonne.