Selena Gomez jest bardzo aktywna na TikToku, gdzie stale dodaje urywki ze swojej codzienności i dzieli się urodowymi trikami. Sporo miejsca na jej koncie zajmują tutoriale makijażowe, w których promuje kosmetyki swojej marki Rare Beauty. Tuż przed nowym rokiem opublikowała filmik, na którym demonstruje, jak uzyskać perfekcyjnie rozświetloną cerę oraz gęste, nastroszone feathered brows. Zaskakujący może być fakt, że tajemnicą idealnego wyglądu jej brwi jest… olejek rycynowy. Jak stosuje go gwiazda?

@selenagomez @rarebeauty happy, merry Christmas from your Rare beauty family!! Love you all so much! I’m grateful for each and every one of you 💕@sephora ♬ original sound - Selena Gomez

Selena kilka kropel olejku rycynowego (castor oil) aplikuje na wierzch dłoni, a następnie macza w nim szczoteczkę do brwi. Następnie wyczesuje nią włoski do góry, uzyskując efekt nastroszonych, a przy tym idealnie uporządkowanych łuków. To trik mający działanie 2 w 1: z jednej strony olejek rycynowy pomaga wystylizować brwi i nadać im pożądany kształt niczym po laminacji. Z drugiej strony, dostarcza im witaminy E, minerałów i zdrowych kwasów tłuszczowych, które stymulują cebulki oraz przyspieszają wzrost włosków. Stają się one dzięki temu ciemniejsze, grubsze i mniej wypadają.

 

Taki rytuał warto powtarzać każdego wieczora przed pójściem spać, dzięki czemu bez specjalnych zabiegów, z dnia na dzień brwi zaczną wyglądać na gęstsze i piękniejsze. Jeśli chcesz skorzystać z dobroczynnych właściwości oleju rycynowego i dodatkowo podkreślić łuki brwiowe kolorem, możesz wybrać specjalny wosk do brwi wzbogacony o olej rycynowy, np. od marki Nutridome. Ten bestsellerowy kosmetyk odżywia, przyciemnia, a do tego pomaga zdefiniować kształt łuków. Jego skład opiera się na naturalnym wosku pszczelim, wosku kandelila, carnauba i oleju rycynowym. Mieszanka ta zmiękcza włoski, nawilża je, wzmacnia i utrwala. Dzięki pigmentom koloryzującym, brwi zyskują wyrazisty kolor i kształt. Wygodna forma kredki sprawia, że kosmetyk łatwo się aplikuje i można wszędzie go ze sobą zabrać. Dostępny jest w kolorze brązowym oraz czarnym.

 

Innym ciekawym kosmetykiem pielęgnującym brwi jest serum Claresa z olejkiem rycynowym wyposażone w małą, poręczną szczoteczkę. Wieczorem posłuży ona do aplikacji kosmetyku na brwi i odżywienia ich, a rano można wyczesać i ułożyć za jej pomocą włoski. Producent poleca kosmetyk nakładać zarówno na brwi, jak i na rzęsy – w obu przypadkach przyciemni je, wydłuży i pogrubi.