Selena Gomez nie udziela się od pewnego czasu w mediach, ale i tak jest jedną z najpopularniejszych celebrytek. Tym razem nie chodzi o jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym, czy o kolejną diagnozę dotyczą jej stanu zdrowia. Niedawno okazało się, że Amerykanka nie jest już gwiazdą z największą liczbą obserwatorów na instagramie. O włos wyprzedził ją piłkarz Cristiano Ronaldo. Z początku ten stan rzeczy mógł się jeszcze zmienić, chodziło o zaledwie kilkaset tysięcy użytkowników, co przy wyniku 144 mln fanów jest ułamkiem tego wyniku. Jeśli zajrzycie na insta teraz to zobaczycie, że ta różnica jednak się zwiększyła. Gomez odniosła za to sukces na innej płaszczyźnie. Chodzi o popularny serwis streamingowy Spotify.

Selena Gomez popełniła gafę? Gwiazda miała na sobie czarną sukienkę na ślubie kuzynki! >>

Selena Gomez pobiła rekord Drake'a! Jest nową królową Spotify

Spotify niedawno podliczył czyje utwory najczęściej włączają użytkownicy platformy. Wcześniej triumfował Drake. Teraz zdetronizowała go Selena Gomez. W ostatnim miesiącu artystkę słuchało ponad 46,2 mln użytkowników serwisu. To więcej niż wynosi ilość osób mieszkających w Polsce! Kanadyjski raper może się pochwalić wynikiem 45,6 mln słuchaczy. Na trzecim miejscu uplasował się Khalid (43,4 mln). W dorobku Seleny Gomez znajdziemy dwie płyty studyjne: "Stars Dance" i "Revival". Jeśli zajrzycie na Spotify, to w piątce najpopularniejszych singli znalazły się: "Taki Taki", "Back To You", "Wolves", "It Ain't ME", a także "Bad Liar". 

Selena Gomez: zdrowie

Przypomnijmy, kilka tygodni temu Selena Gomez trafiła do Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Pod koniec września okazało się, że jej wyniki krwi nie są dobre. "Liczba białych krwinek była niepokojąco niska" - cytował portal TMZ. U celebrytki zdiagonozowano leukopenię. Ten stan hematologiczny może być spowodowany m.in. chorobą nowotworową szpiku (np. białaczką), nieprawidłowym rozwojem linii komórkowej w szpiku czerwonym, chorobą autoimmunologiczną, nadczynnością tarczycy, chorobą pasożytniczą, gruźlicą, hipersplenizmem, czy HIV/AIDS. I tu znów pojawia się kwestia schorzenia, z którym piosenkarka walczy od lat. Chodzi o toczeń, rzadką chorobę reumatyczną o podłożu autoimmunologicznym. Uszkadza ważne narządy wewnętrzne (nerki, płuca, skóra, układ nerwowy, szpik, wątroba, serce) i zagraża życiu. To dlatego we wrześniu 2017 roku doszło do przeszczepu nerki (dawczynią była przyjaciółka Gomez, Francia Raisa). Niepewny stan zdrowia oraz komplikacje po operacji spowodowały, że  Gomez cierpi na depresję. Po usłyszeniu ostatniej diagnozy gwiazda kolejny raz się załamała - z tego powodu rodzina zawiozła Selenę do zakładu psychiatrycznego na Wschodnim Wybrzeżu. Na początku listopada Amerykanka opuściła ośrodek pomocy.