O tym filmie mówiło się sporo, jeszcze zanim padł ostatni klaps na planie. Najpierw chodziło o gwiazdorską obsadę - w kolejnym dziele Woody'ego Allena zagrali m.in. Selena Gomez, Elle Fanning, Timothée Chalamet, Jude Law, Liev Schreiber czy Diego Luna. Już na pierwszych kadrach było widać, że Selenę Gomez i Timothée Chalamet będzie łączyć gorące uczucie, a przynajmniej scena w kabriolecie. Potem branża filmowa plotkowała o szokującej fabule "A Rainy Day in New York". Z jakiego powodu? Film 81-letniego reżysera ociera się o kontrowersję. W październiku 2017 roku magazyny "Page Six" i "Independent" podały, że będzie to opowieść o 42-letnim, dojrzałym mężczyźnie (w tej roli Jude Law), który związuje się z 15-letnią modelką (Elle Fanning). Podobno w scenariuszu pojawiło się kilka scen łóżkowych. Przypomnijmy, to właśnie wtedy w Hollywood mówiło się najwięcej o molestowaniu seksualnym w branży (i skandalu z udziałem Harveya Weinsteina) oraz akcji społecznej #metoo. Na dodatek Allen, zamiast stanąć po stronie ofiar podobno współczuł niesławnemu Weinsteinowi, uważając, że te wszystkie akcje to "polowanie na czarownice". Aferę podkręcały jeszcze informacje z życia reżysera. Woody Allen musiał się gęsto tłumaczyć z zarzutu o molestowanie swojej adoptowanej córki Dylan. Amerykanin nie dostał wyroku (nie znaleziono wystarczających dowodów), ale ograniczono mu kontakty z dziećmi. Według orzeczenia sądowego zachowanie Allena w stosunku do Dylan było "rażąco nieodpowiednie, i że należy podjąć środki, aby ją chronić". Za to w 1997 roku filmowiec ożenił się ze swoją adoptowaną córką, Soon-Yi Previn.

Rozbawiony Timothee Chalamet i Emma Watson w zaskakującej sukni na premierze "Little Women". Zobaczcie pozostałe kreacje gwiazd >>

Modne fryzury 2020: Selena Gomez ma teraz włosy inspirowane cięciem Rachel z serialu "Przyjaciele". Słynny trend z połowy lat 90. powraca >>>

To zdjęcie Seleny Gomez ma już ponad 8 milionów polubień. Gwiazda jest na nim bez makijażu >>

Kilka tygodni później Timothée Chalamet zdecydował się na oddanie swojej gaży trzem organizacjom: Time's Up, nowojorskiemu LGBT Center oraz organizacji RAINN, której ambasadorką od wielu lat jest Tori Amos. Amazon Studios postanowiło przełożyć datę premiery, a tę decyzję zaskarżył Allen domagając się odszkodowania w wysokości 68 mln $.

Teraz do sieci trafił niedawno zwiastun "A Rainy Day in New York", wyjaśniający akcję filmu.

Selena Gomez, Elle Fanning i Timothée Chalamet w "A Rainy Day in New York". Zwiastun i fabuła.

"A Rainy Day in New York" to głównie historia pary granej przez Elle Fanning i Timothée Chalameta. Zakochani przyjeżdżają do Nowego Jorku na wycieczkę i nagle zostają rozdzieleni. Blondynka poznaje m.in. znanego reżysera, za to bohater grany przez Timothée decyduje się na udział w filmie noir swojego kolegi ze szkoły. To właśnie tam spotyka Selenę Gomez... Zobaczcie trailer:

Premiera "A Rainy Day in New York" z Gomez, Fanning i Chalametem zaplanowana jest na 18 września. Woody Allen ma na swoim koncie takie filmy jak "Śmietanka towarzyska", "Nieracjonalny mężczyzna", "Magia w blasku księżyca", "Blue Jasmine", "O północy w Paryżu", "Vicky Cristina Barcelona", "Wszystko gra", "Jej wysokość Afrodyta", czy "Annie Hall". W jego filmografii znajdziemy ponad 50 pozycji (w tym także serial "Crisis in Six Scenes")