Kampania #sexedpl to seria mikrowideo ze znanymi postaciami ze świata kultury i rozrywki, której celem jest mądra i pozbawiona moralizatorstwa edukacja seksualna Polaków. Anja Rubik jako pomysłodawczyni akcji zaprosiła do udziału w niej swoich przyjaciół - znane i wiarygodne twarze. W #sexedpl o świadomym seksie, antykoncepcji, ciąży, aborcji i tolerancji mówią między innymi: Mateusz Bansiuk, Dorota Masłowska, Robert Biedroń, Monika Brodka, Maffashion, Sebastian Fabijański, Małgorzata Szumowska, Marta Frej, Jimek Dębski, Magda Cielecka, Maciej Stuhr, Mary Komasa, a także Roma Gąsiorowska.

Tym razem w części o prawdziwej, obustronnej zgodzie na seks wystąpił Sebastian Fabijański

Podstawą seksu jest dobrowolność i szacunek czyli świadoma zgoda. To znaczy, że każda osoba ma wolność do powiedzenia tak lub nie na dany kontakt. Zgoda nie jest uniwersalna – to, że ktoś zgodził się pójść z nami do łóżka, nie znaczy, że już zawsze powie nam tak. Również w trakcie stosunku, druga osoba może się na coś nie zgodzić, lub go przerwać.
Osoba pod wpływem alkoholu, nieprzytomna lub śpiąca nie wyraża świadomej zgody. Brak uszanowania „nie” drugiej osoby to gwałt. Wymuszanie kontaktu to nękanie i molestowanie. Są to przestępstwa - czytamy w opisie wideo umieszczonego jak zawsze premierowo na Facebooku Anji Rubik.