33 letnia ulubienica Hollywood ma już za sobą długi staż jako superbohaterka i tajny rosyjski szpieg w jednym. Wszystko wskazuje na to, że cierpliwość w branży filmowej popłaca. I to dosłownie! Za główną rolę w „Black Widow” - nowo planowanej produkcji Marvela - aktorka zarobi 15 milionów dolarów! To tym bardziej imponująca stawka, że za swój debiutancki występ w marvelowskim „Iron Manie 2”, Scarlett otrzymała aż kilkukrotnie niższą sumę (w przeciwieństwie do rekordzisty Roberta Downey Jr’a, na którego koncie przybyło wtedy aż 50 milionów $). Dla porównania – za swój debiut  w produkcji „Kapitan Marvel”, laureatka Oscara za rolę w filmie „Pokój” Brie Larson, otrzyma 5 milionów $.

W prawdzie nie znamy jeszcze szczegółów fabuły oraz daty premiery marvelowskiej „Czarnej Wdowy”,  ale jest kilka rzeczy, które wiemy na pewno. Kluczowe role należą w tej produkcji do kobiet – i to nie tylko te przed, ale także za kamerą. Za scenariusz odpowiedzialna jest Jac Schaeffer, podczas gdy w roli reżysera bliżej da nam się poznać Cate Shortland. My już teraz zapisujemy w kalendarzach „Czarną Wdowę” jako absolutny „must see”.

Suma, którą Scarlett Johansson zarobi za tytułową rolę w nowej produkcji o super bohaterach z grupy Avengers, dokładnie odpowiada tej, którą otrzymali jej koledzy Chris Evans oraz Chris Hemsworth za główne role w filmach „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów” i „Thor: Ragnarok”. Czy to początek zmian w na większą skalę? Czy od tej pory nie będziemy już musieli poruszać kwestii nierówności płac w Hollywood? Oby!