Scarlett Johansson, jest jedną z muz Woody'ego Allena, wydała dwie płyty i na dodatek uważa się ją za seksbombę (chociaż ona nie lubi tego określenia). Gwiazda do tej listy zamierza teraz dopisać "reżyserka".

To ostatnio modne wśród gwiazd Hollywood, żeby przejść na drugą stronę kamery. Jak twierdzi serwis internetowy Deadline, Scarlett Johansson zamierza wyreżyserować "Letnią Przeprawę", adaptację noweli Trumana Capote o tym samym tytule.

"Kilka lat temu zaczęłam pracować z Tristine Skylar nad adaptacją 'Letniej Przeprawy', należącej do wczęsnych prac Trumana, który już dawno podbił moje serce. Zekranizowanie tej historii to moje marzenie", przeznała Scarlett Johansson.

"Letnia Przeprawa" to historia Grady McNeil, młodej dziewczyny mieszkającej przy Piątej Alei, która wdaje się w wakacyjny romans z chłopakiem nie dość, że urodzonym na Brooklynie to jeszcze weteranem wojennym pracującym jako parkingowy. Czy ten związek przetrwa lato? 

"Letnią Przeprawę" Capote napisał w 1943 roku, ale nigdy jej nie wydał. Rękopis odkryto w 2004 roku podczas przygotowywań do aukcji rzeczy pisarza w Sotheby's.