Tribeca Film Festival to jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Stanach Zjednoczonych i dostanie się na to wydarzenie już jest sukcesem. Polska kinematografia może podwójnie celebrować sukces. "Sala samobójców. Hejter" w reżyserii Jana Koamsy nie tylko dostał się do sekcji International Narrative Competition, ale zdobył też nagrodę za "Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny" (Best International Narrative Feature). Tegoroczna edycja Tribeca Film Festival z uwagi pandemię koronawirusa odbyła się w trybie online. 

"Sala samobójców. Hejter" z nagrodą na Tribeca Film Festival!

Co podobało się jury Tribeca Film Festival w filmie polskiego reżysera? "Pragnę Panu podziękować za wspaniały film. Inspirujący. Moralnie potężny. Wnikliwy. Istotny. Przepełniony głębokim zrozumieniem i współczuciem. To właśnie ten szczególny rodzaj empatii przesądza o sile filmu, stając się autentycznym wyrazem sumienia artysty. To empatia, która opiera się naciskom. Jest szczera. Sprzyja zrozumieniu. Dziękuję wszystkim  współtwórcom tego wielkiego dzieła: dzieła sumienia” – napisał w liście do Jana Komasy William Hurt, aktor znany z takich produkcji jak „Żar ciała”, „Pocałunek kobiety pająka”, „Dzieci gorszego Boga”, „Odmienne stany świadomości” czy „Zbyt wielcy, by upaść”.

Film "Sala samobójców. Hejter" podobał się też Danny'emu Boylowi: "Z głębi serca gratuluję reżyserowi jakże aktualnego i niepokojącego filmu. Czym Nixon i Watergate byli dla Coppoli, gdy kręcił Rozmowę, tym Facebook i fake newsy są dla twórcy Hejtera". 

Najlepszym amerykańskim filmem został "The Half of It" Alice Wu, a w kategorii "najlepszy film dokumentalny" doceniono "Socks on Fire".

Film „Sala samobójców. Hejter” można obejrzeć w serwisach: Canal+, Player, UPC, Cyfrowy Polsat, Ipla, VoD.pl, Chili, Vectra, Multimedia Polska, Toya, Play i Netia.

"Sala samobójców. Hejter": o czym jest film?

Główny bohater Tomek, zostaje przyłapany na plagiacie, przez co ten student prawa Uniwersytetu Warszawskiego zostaje wydalony z uczelni. Nie chcąc pogodzić się z tą decyzją ukrywa ten fakt przed innymi, co więcej, nadal pobiera środki finansowe od rodziców przyjaciółki z dzieciństwa, państwa Krasuckich. Kłamstwo wychodzi jednak na jaw. "Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego. Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej". Ponownie poznamy czym jest internetowy hejt i jak kanały społecznościowe oddziałują na nasze życie.