Nów w Lwie 28 sierpnia jest zaproszeniem do połączenia się ze swoim potencjałem. Lew rządzi sercem i kieruje się miłością. Nic nie jest w stanie ugasić jego pasji. W tarocie ten znak ognia odpowiada karcie Siły. Jej ilustracja przedstawia kobietę ujarzmiającą lwa, poprzez delikatnie trzymanie go za pysk. Karta ta wskazuje, że tylko łagodność pomoże nam oswoić nasze zwierzęce instynkty. Podczas nowiu poczujesz w sobie rosnący żar. Unikaj gniewu i zamiast się unosić, wyrażaj swoje uczucia w miękki sposób. Pamiętaj również, że nów daje możliwość ustalenia intencji na kolejne miesiące. Możesz to zrobić, wykonując specjalne rytuały na nów księżyca w Lwie. Pomyśl o tym, co chciałabyś rozwinąć w swoim życiu. Pozwól wibracjom twoich życzeń unosić się we Wszechświecie. Zaufaj losowi, a twoje intencje szybko staną się prawdą.

Rytuały na nów w Lwie 2022

W trakcie nowiu znaku ognia warto zwrócić się ku przeciwnemu żywiołowi. Jeśli poczujesz się nerwowa lub zmęczona, zafunduj sobie "rytualną kąpiel". Wskocz do morza, jeziora lub zanurkuj w basenie. Ugaś intensywne emocje. Oczyść się z negatywnej energii poprzez pływanie - ruch, który rozluźnia napięcie w ciele. Alternatywnie, zanurz się w wannie i odpocznij w relaksującej kąpieli. 

Woda gasi ogień, zatem rytuały z wodą pomogą ci okiełznać twoje płonące wnętrze.

Sen to kolejny ważny rytuał na nów księżyca, o którym zwykle zapominamy. Faza nowiu obciąża organizm, więc uszanuj swoją potrzebę spoczynku. Ciemne niebo pozbawione tarczy Luny reprezentuje czas duchowej refleksji, medytacji i modlitwy. 

Dodatkowo wesprzyj się tymi praktykami:

 • Ustal i zapisz w dzienniku nowe intencje na kolejne miesiące.
 • Stwórz mood board swoich manifestacji. 
 • Spędź czas na łonie natury.
 • Otocz się ukochanymi ludźmi.
 • Poddaj analizie swoje sny, które w czasie nowiu są przesiąknięte ważną symboliką.

Czego w nowiu robić nie należy?

 • Unikaj tłumów ludzi i hałaśliwych miejsc.
 • Nie podejmuj żadnych poważnych działań. 
 • Poczekaj z przeprowadzeniem decydujących rozmów.

Cokolwiek chcesz rozpocząć, wstrzymaj się z tym aż do momentu, gdy księżyc znowu pojawi się na niebie. 

Nów w Lwie - znaczenie dla emocji i duszy >>

Manifestacje na księżyc w nowiu w Lwie

Poniższy rytuał na nów w Lwie należy odprawić pomiędzy 28 lipca a 6 sierpnia 2022 roku. 

Będziesz potrzebować:

 • oczyszczające kadzidło
 • kryształ lub ulubiony talizman
 • kolorowe markery
 • 3 arkusze czystego papieru

Wskazówki:

1. Oczyść swoją przestrzeń za pomocą wybranego kadzidła. Kiedy okadzasz swoje otoczenie, upewnij się, że masz otwarte drzwi lub okno, aby negatywna energia mogła odejść. Możesz przy tym recytować następujące słowa:

„Moje ciało jest moją świątynią, moje serce jest pełne spokoju, mój umysł jest czysty i otwarty. Jestem gotowa na uwolnienie. Wypuszczam z siebie wszystko, co obciąża moją duszę. Ta przestrzeń jest oczyszczona mocą miłości i światła. To moja spokojna przystań. Niech jej energia przynosi pokój wszystkim, którzy się w niej pojawią. Dziękuję Ci."

2. Weź do ręki papier i kolorowe markery. Pomyśl o trzech rzeczach, które chciałabyś zamanifestować lub stworzyć w swoim życiu.

3. Na kartce narysuj kolorowy symbol, który w uproszczony sposób ma przedstawić to, co chciałabyś zamanifestować. Kiedy tworzysz swój symbol, napełnij go wibracją swojej pierwszej intencji. Koncentruj się na swojej intencji podczas rysowania, powtarzając ją w swoim umyśle. Puść wodze fantazji. Daj się poprowadzić swojej kreatywności. Powtórz tę czynność na pozostałych dwóch kartkach - tak, aby w sumie otrzymać 3 symbole. Niech narysowane znaki będą wyjątkowe, tak samo jak twoje wizje. 

4. Wyobraź sobie, że te symbole to twoje "pieczątki" - przypieczętowałaś nimi swoje intencje, które teraz na pewno się spełnią.

5. Przyłóż te trzy kartki do swojego serca wraz z ulubionym talizmanem lub kryształem i wyrecytuj następujące słowa:

„Podczas lipcowego nowiu wprowadzam te intencje do mojego życia. Proszę o wskazówki w ich manifestowaniu, proszę o wsparcie dla moich dalszych kroków. Rozumiem, że wszystko rozwinie się w idealnym czasie i dla mojego najwyższego dobra. Przesyłam swoją wdzięczność i miłość do Wszechświata. Ufam Ci i dziękuję."

6. Umieść kartki z symbolami w bezpiecznym miejscu i trzymaj je tam, aż twoje intencje się zamanifestują.