Nów w Byku to najłagodniejsza faza Księżyca roku 2021. Luna w znaku ziemi czuje jak w domu, emanując wygodą i zadowoleniem. Teraz warto poświęcić czas miłości oraz wyciągnąć lekcję z nowych doświadczeń. Nacieszmy się ziemskimi przyjemnościami, zanim rozpoczniemy intensywny sezon zaćmień. Fala mrocznych zjawisk nadejdzie pod koniec maja - przed nami ostatnie tygodnie spokoju.

Nów w Byku wydarzy się we wtorek 11.05 i przeprowadzi nas przez kolejne dni. 

Księżyc w nowiu w Byku - wpływ na emocje >>

Nów Księżyca w Byku - znaczenie dla miłości

Wenus, planeta rządząca Bykiem, wkroczyła do Bliźniąt w dzień poprzedzający nów. Ta zmiana oznacza, że ​​Księżyc w nowiu będzie zawierać motywy znaku powietrza - komunikację, kokieteryjność oraz otwartość na nowe informacje. Możemy spodziewać się ciekawych wiadomości i łączenia się z ludźmi poprzez konwersacje. Majowy nów to najlepszy czas na ustalenie intencji związanych z miłością. Byk jest głęboko powiązany z tym uczuciem, ponieważ rządzi nim planeta Wenus. Miłość teraz stanie się ważnym tematem, podobnie jak pieniądze, dom czy poczucie własnej wartości. 

Wenus to planeta miłości, która na celowniku stawia związki i relację z samym sobą.

Byk w astrologii symbolizuje "kochanka" i "kurtyzanę". Te archetypy są przedstawiane w otoczeniu owoców, roślin, wina - wszystkiego, co związane z poczuciem obfitości. Archetyp Kochanka pokazuje nam, jak zwolnić, wyluzować oraz czerpać radość z ziemskich rozkoszy. Zobaczyć piękno i miłość wokół nas. Z kolei jego cień (każdy znak ma swoją mroczną stronę) skłania do lenistwa, nadużycia lub zatracaniu się w przyjemnościach kosztem własnego majątku. 

Nów w Byku - jak wpłynie na nas w tym tygodniu? >>

Intencje na nów Księżyca w Byku

Warto dostroić się do miękkiej, zmysłowej i ziemskiej energii nowiu w Byku. Zadajmy sobie następujące pytania: jak mogę bardziej cieszyć się życiem? Od jakiej przyjemności się powstrzymuję? Gdybym nie miała nic do stracenia, czym cieszyłoby się dziś moje ciało i serce? Podczas zjawiska warto robić wszystko, co sprawia nam chociaż odrobinę radości. Tegoroczny nów zachodzi w pozytywnym aspekcie z Neptunem, planetą uważaną za wyższą oktawę Wenus. Czeka nas podwójnie piękne zjawisko. Neptun jest symbolem boskiej miłości, uczucia, które odrywa od ziemi. Daje nam rzadką okazję do połączenia się z miłością w naszych sercach lub pogłębienia relacji z kimś bliskim. Uważnie przyglądajmy się swoim wizjom i snom, bo to w nich pojawią się wskazówki od Wszechświata. W trakcie nowiu kosmiczna zasłona jest cienka, dlatego warto słuchać swojej intuicji.

Horoskop na nów w Byku dla każdego znaku zodiaku >> 

Rytuały na nów Księżyca w Byku

Nów wyznacza początek cyklu księżycowego i często otwiera przed nami nowy rozdział. Zjawisko sprzyja autorefleksji, korekcie kursu oraz wyznaczaniu sobie nowych celów. Co ciekawe, większość ludzi nieświadomie dostosowuje się do jego energii. W trakcie nowiu tworzymy nowe nawyki, rozpoczynamy ciekawe projekty lub inicjujemy życiowe zmiany. Świeża energia księżyca napędza nasze działania aż do pełni. Jakie rytuały odprawić w nów w Byku?

1. Oczyść swoją przestrzeń. Zapal ulubione kadzidło - szałwię, paczulę, gałązkę rozmarynu, liść laurowy lub cedr. 

2. Wykonaj cichą medytację w przestrzeni, która najbardziej cię odpręża. Zresetuj swój umysł, siedząc w ciszy przez 10-15 minut.

3. Wyznacz intencje dla tego cyklu księżycowego. Niech będą to sprawy związane z miłością, domem czy finansami. Zapisz na kartce obrazy, pomysły i wskazówki pojawiające się w twoim umyśle.

4. Skorzystaj z kart tarota i zadaj im pytanie: „co może mi pomóc osiągnąć te zamiary?”

5. Zamknij swoją przestrzeń rytualną modlitwą, wdzięcznością lub czymkolwiek innym, co sprawia, że czujesz się jednością z daną chwilą. Zanim przystąpisz do realizacji nowych celów, poczekaj aż Księżyc znów będzie widoczny na niebie, ok. 2-3 dni po nowiu.

Nów sprzyja intencjom, ale nie działaniu. Z tym należy poczekać aż do końca zjawiska. 

Rytuały oczyszczające przestrzeń >>