W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa podjęto decyzję o zawieszeniu działalności kin, teatrów, restauracji i klubów. Trwająca kwarantanna sprawiła, że rynek wydarzeń w Polsce z dnia na dzień przestał istnieć. Odwołano koncerty, wydarzenia kulturalne, a wiele festiwali stoi pod znakiem zapytania. Stracili przede wszystkim organizatorzy, bookerzy, działacze, artyści, DJe - ludzie, którzy nie są biznesmenami tylko grupą pasjonatów, którzy wkładają w swoją pracę całe serce.

Going. i Empik Bilety wspólnie przygotowali akcję fundraisingową: Bilet Wsparcia dla branży, która potrzebuje pomocy. Każdy może się włączyć w akcję - wystarczy wejść na stronę www.goingapp.pl/biletwsparcia, wybrać inicjatywę, którą chce się wesprzeć i kupić symboliczną cegiełkę - bilet o wartości 10 zł, które zostaną przekazane do wybranego miejsca lub organizatora. Going. nie pobiera wynagrodzenia za obsługę akcji, jedynie koszty operacyjne transakcji w wysokości 10 gr od każdego biletu. 

Mamy obecnie sytuację, na którą nikt nie był przygotowany. Pojawiło się oczywiste ryzyko, że różne podmioty odpowiedzialne za wydarzenia mogą nie sprostać problemom finansowym i sytuacja koncertowa przez długi czas po epidemii nie wróci do normy. Nie wrócimy skali i komfortu wyboru z palety wszystkich fantastycznych wydarzeń, jaką mieliśmy do tej pory. Dlatego, jako bileterie Going. i Empik Bilety, musimy się włączyć i działać. Musimy pomóc. mówi Anna Maria Żurek, COO Going.